اماواگر‌ها درباره تغییر سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۳

درحال‌حاضر، هر فرد با استفاده از کارت‌های بانکی خود، مجاز است روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از طریق درگاه‌های آنلاین تراکنش انجام دهد.
اماواگر‌ها درباره تغییر سقف کارت به کارت در سال ۱۴۰۳
کد خبر : ۶۰۳۹۶

براساس اعلام بانک مرکزی سقف واریز و برداشت کارت به کارت بدون تغییر باقی می‌ماند. برای اطلاع از سقف برداشت و واریز کارت‌ها با ادامه مطلب همراه شوید.

خدمات بانکداری الکترونیک در قالب‌های مختلف درحال‌حاضر ارائه می‌شوند و هرکدام از این قالب‌ها دارای ابزار‌های خاص خود هستند. این خدمات در طول سال‌های گذشته به صورت گسترده‌تری ارائه شده‌اند و طبق اعلام بانک مرکزی، با دقت و صحت بالا ارائه می‌شوند.

سقف انتقال پول در بانک‌ها چقدر است؟
درحال‌حاضر، هر فرد با استفاده از کارت‌های بانکی خود، مجاز است روزانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از طریق درگاه‌های آنلاین تراکنش انجام دهد.

وضعیت محدودیت‌های تراکنش از طریق اینترنت بانک نیز مشابه است و افراد می‌توانند در هر شبانه روز با هر کارت بانکی، تا سقف مبلغ ۵۰ میلیون تومان و به ازای هرکدملی، تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در بستر اینترنت بانک‌های مختلف تراکنش انجام دهند.

سقف تراکنش در موبایل بانک ۱۵ میلیون تومان و سقف تراکنش در اپلیکیشن‌های پرداخت ۵ میلیون تومان می‌باشد.

محدودیت‌های پرداخت خودپرداز‌ها
حداکثر مبلغ برداشت نقدی از خودپرداز‌ها ۲۰۰ هزار تومان و سقف انتقال وجه بین کارت‌ها در یک روز ۱۰ میلیون تومان است.

درصورتی که یک فرد یک مبلغ ۵۰ میلیون تومان را با حواله ساتنا انتقال دهد، امکان انتقال مبلغ ۵۰ میلیون تومان دیگر با حواله پایا و یا انتقال مجدد با حواله ساتنا وجود دارد.

روش انتقال وجه از طریق کارت به کارت چگونه است؟
برای انتقال وجه به صورت کارت به کارت، شما می‌توانید از ابزار‌های مختلفی استفاده کنید:

دستگاه خودپرداز (کیوسک): با مراجعه به تمامی دستگاه‌های خودپرداز و در دسترس داشتن کارت بانکی خود و شماره کارت بانکی مقصد، می‌توانید وجه را انتقال دهید.

موبایل بانک: با نصب موبایل بانک برای بانکی که در آن حساب دارید و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن بانک، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۰ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق موبایل بانک، نیاز به CVV ۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

اینترنت بانک: با مراجعه به اینترنت بانک برای بانکی که در آن حساب دارید و دریافت نام کاربری و رمز عبور از آن بانک، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۰ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق اینترنت بانک، نیاز به CVV ۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت: با نصب برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت، می‌توانید تا سقف روزانه ۵ میلیون تومان را به صورت مستقیم انتقال دهید. در زمان انتقال وجه از طریق برنامک‌های موبایلی، نیاز به CVV ۲، رمز دوم پویا (یکبار مصرف) یا رمز دوم ثابت است.

مراجعه به شعبه: در صورت مراجعه حضوری به شعب بانکی در سراسر کشور و در دسترس داشتن مدارک هویتی (کارت ملی، شناسنامه یا گواهینامه رانندگی) و کارت بانکی خود، می‌توانید تا سقف روزانه ۱۵ میلیون تومان را انتقال دهید.

سقف انتقال وجه از طریق کارت به کارت چقدر است؟
با توجه به آخرین بخشنامه بانک مرکزی، سقف مجاز انتقال وجه از طریق کارت برای هر شخص از طریق ابزار‌های غیرحضوری بانکی از جمله دستگاه خودپرداز، کیوسک، موبایل بانک و اینترنت بانک، روزانه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان در هر بانک تعیین شده است. همچنین، مقدار حداکثر مبلغ انتقال وجه کارت به کارت به صورت حضوری از طریق شعب بانکی نیز روزانه ۱۵ میلیون تومان است.

در مصوبه بانک مرکزی، سقف خرید کارتی روزانه، حداکثر مبلغ تراکنش خرید با هر کارت متعلق به مشتری حقیقی، روزانه به مقدار ۱۰۰ میلیون تومان در کل شبکه بانکی محدود شده است.

کارمزد انتقال وجه چقدر است؟
کارمزد به مبلغ مزدی اطلاق می‌شود که در ازای ارائه خدماتی از جمله مشاوره بانکی، مدیریت خرید و فروش، انجام تراکنش‌های بانکی و سایر خدمات مربوطه دریافت می‌شود. در دوران فراگیر شدن تراکنش‌های الکترونیکی که خدمات بانکی را نیز شامل می‌شود، بسیاری از بانک‌ها تلاش می‌کنند تا کارمزد‌های مناسب‌تری برای تراکنش‌های الکترونیکی خود در نظر بگیرند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر