ارزانترین کشور برای زندگی بازنشستگی کدام است؟

۱۳ مکان مقرون به صرفه در دنیا وجود دارد که زوج‌های بازنشسته می‌توانند با حداقل هزار و ۵۰۰ دلار در ماه در آنجا زندگی کنند.
ارزانترین کشور برای زندگی بازنشستگی کدام است؟
کد خبر : ۶۰۷۴۴

بازنشستگی در ایالات متحده می‌تواند گران باشد. در فلوریدا، که اغلب ایالت مورد علاقه بازنشستگان این کشور است، ساکن شدن برای لذت بردن از این دوران طلایی، می‌تواند تا ۵۸ هزار و ۳۹۶ دلار در سال هزینه دربرداشته باشد.

به گزارش یورونیوز، این یکی از دلایلی است که بسیاری از آمریکایی‌ها ترجیح می دهند خانه‌شان را ترک کنند و در خارج از کشور بازنشسته شوند. طبق گزارش سال ۲۰۲۳ از وال استریت ژورنال، نزدیک به ۴۵۰ هزار نفر در پایان سال ۲۰۲۱ چک مستمری بازنشستگی خود را خارج از ایالات متحده دریافت کردند. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۰۸ معادل ۳۰۷ هزار نفر بوده است.

اگر بودجه محدودی دارید، بعضی شهرها برای دوران بازنشستگی، بهترین مکان هستند. موسسه «اینترنشنال لیوینگ» لیستی از ۱۳ مقصدی را منتشر کرد که یک زوج می‌توانند با تنها هزار و ۵۰۰ دلار در ماه در آنجا بازنشسته شوند.

برای تعیین بهترین مکان‌ها از میان بیش از ۲۰۰ مقصد جهان، اینترنشنال لیوینگ هفت فاکتور مسکن، ویزای اقامت و مزایا، هزینه زندگی، میزان علاقه، مراقبت‌های بهداشتی، توسعه و حکمرانی و آب و هوا را مدنظر قرار داده است. همچنین در این دسته بندی دسترسی به اینترنت پرسرعت، فرصت‌های شبکه سازی و ساکنان محلی یا ارائه دهندگان خدمات انگلیسی زبان در هر کشور هم مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این فاکتورها به نظر می‌رسد مکزیک بیشترین شهر‌ها را برای زندگی راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر بازنشسته‌ها در اختیار دارد. 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر