مسافران شمال بخوانند | در تعطیلات آخرهفته به دریا نروید

خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌ سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد.
مسافران شمال بخوانند | در تعطیلات آخرهفته به دریا نروید
کد خبر : ۶۰۸۴۷

سازمان هواشناسی کشور با هشدار هواشناسی سطح زرد از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از اوایل وقت فردا جمعه تا اواخر وقت شنبه چهارم فروردین خبر داد.

افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای تا ۲۸ نات (باد شمال غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج در سواحل تا ۱/۵ متر و دور از سواحل بیش از ۱/۵ متر است و فردا در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان و شنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان شاهد این وضعیت هستیم.

در این وضعیت خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌ سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد.

توصیه می شود که شهروندان از شنا و فعالیت های تفریحی و شیلاتی و از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین اجتناب کنند و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را به عمل آورند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر