هشدار برای ساکنان پایتخت | بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب !

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش‌های شدید نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات استان هشدار داد و گفت: مسافران از رود‌ها فاصله بگیرند.
هشدار برای ساکنان پایتخت | بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب !
کد خبر : ۶۱۰۷۵

حامد یزدی مهر از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمال تهران، خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها به طور جدی اجتناب کنند.

یزدی مهر در خصوص آب گرفتگی معابر و لغزندگی محور‌ها و خطر ریزش بهمن نیز هشدار داد و افزود: از مردم عزیز می‌خواهیم در صورت عدم ضرورت از سفر به محور‌های کوهستانی خودداری کنند و در صورت ضرورت حتماً از صحت گرمایش خودرو و تجهیزات زمستانی اطمینان داشته باشند.

او در خصوص عدم صعود به ارتفاعات پایتخت نیز هشدار داد و بیان کرد: طی دوروز آینده طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش برف و باران و تگرگ، وقوع مه و رعد و برق محتمل است، لذا از مردم، مسافران نوروزی و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر