عکس | معجزه "اسلام" در جریان حادثه تروریستی مسکو؛ جان ۱۰۰ نفر نجات پیدا کرد

نوجوانی به نام «اسلام خلیل‌اف» که در مجتمع کروکوس سیتی، به صورت پاره‌وقت کار می‌کرد، با توجه به آشنایی با راه‌های خروجی ساختمان موفق شد عده زیادی را پس از حمله تروریستی نجات دهد.
عکس | معجزه  اسلام  در جریان حادثه تروریستی مسکو؛ جان ۱۰۰ نفر نجات پیدا کرد
کد خبر : ۶۱۱۳۱

رسانه‌های روسیه گزارش دادند که «اسلام خلیل‌اف» دانش‌آموز ۱۵ ساله با هدایت افراد حاضر در محل تیراندازی به خارج سالن در زمان حمله تروریستی به تالار شهر کروکوس مسکو، باعث نجات جان بیش از یکصد نفر شد.

به گزارش روزنامه‌های ایزوستیا و کامرسانت، «اسلام» در قسمت رختکن تالار کروکوس مسکو شاغل بود که پس از شنیدن صدای تیراندازی، بیش از صد نفر را به سمت خروجی سالن راهنمایی کرد و باعث نجات جان آن‌ها شد.

در همین حال، اداره دینی مسلمانان و شورای مفتیان روسیه اعلام کرد که برای تجلیل از این نوجوان روس، جایزه شجاعت را به وی اهدا خواهد کرد.
چگونه
بنا بر این گزارش، مفتی شیخ راویل عین‌الدینریال رئیس شورای مفتیان روسیه در آیین نمازجمعه دهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳، در مسجد جامع مسکو با اهدای جایزه شجاعت به «اسلام» از وی به خاطر نجات مردم تقدیر خواهد کرد.

پیش از این، رسانه‌های روسیه در گزارش‌هایی به تحسین شجاعت یک شهروند روس که توانست مسلسل را از یک تروریست بگیرد، پرداخته بودند.

اسلام خلیل‌اف، نوجوان روسی، در ویدئویی، از چگونگی و جزئیات این حادثه صحبت کرده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر