۸ دلیل برای درد پوست سر و ریشه مو + روش استفاده درست از روغن‌ها

درماتیت یک علت شایع در ارتباط با التهاب پوست است. علائم این بیماری شامل بثورات خارش دار و تورمپوست می‌باشد.
۸ دلیل برای درد پوست سر و ریشه مو + روش استفاده درست از روغن‌ها
کد خبر : ۶۱۱۷۷

درد پوست سر و ریشه مو شاید برای هر کسی اتفاق افتاده باشد بخصوص خانم‌هایی که عادت به محکم بستن مو‌های خود دارند. اما گاهی عوامل و علل دیگر در این مسئله دخیل می‌باشند.

از علل شایع درد پوست سر عبارتند از:

اختلالات پوستی

درماتیت یک علت شایع در ارتباط با التهاب پوست است. علائم این بیماری شامل بثورات خارش دار و تورمپوست می‌باشد. علاوه بر این شما می‌توانید تاول، پوسته پوسته شدن و یا تکه‌های بزرگ پوست را نیز روی سر تجربه کنید. این علائم می‌توانند از طریق تماس با بسیاری از چیز‌های معمولی، مانند موارد زیر ایجاد شوند:

فلزات خاص

  • صابون
  • گیاه پیچک سمی آمریکایی
  • برخی از لوازم آرایشی
  • آلودگی
  • آب
  • مواد شوینده خاص
  • محصولات خاص مراقبت از مو
  • عفونت

فولیکولیت، کورک و carbunculosis همه این عفونت‌های فولیکول‌های مو می‌توانند حساسیت پوست سر ایجاد کنند. این عفونت‌ها همچنین می‌توانند دردناک بوده و زخم ایجاد کنند. علاوه بر این، با وجود این عفونت درسر، زمان لمس پوست سر گرما احساس می‌شود. این عفونت‌ها اغلب بر نواحی مانند پشت گردن، پشت سر و یا زیر بغل تاثیر می‌گذارند. گاهی اوقات، در اثر فشار این ضایعات پوستی ممکن است چرک از آن‌ها خارج شود.

عفونت‌های قارچی پوست سر، مانند کچلی قارچیسر و تنیا ورسیکالر، در کودکان شایع‌تر هستند و می‌توانند باعث ریزش مو شوند.

آلودگی

هر چیزی که مانند دانه هایشوره سر بوده و غیر طبیعی به نظر می‌رسند، می‌توانند شپش باشند. اگر خارش و یا برجستگی قرمز بر روی سر دارید که ممکن است پوسته یا تراوش داشته باشند، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. شپش بسیار مسری است و می‌توانید تا ۳۰ روز بر روی پوست سر و یا بدن شما زندگی کند. تخم شپش حتی می‌تواند مدت زمان بیشتری بر روی پوست سر زنده بماند.

درد پوست سر چگونه درمان می‌شود؟

درمان این درد بستگی به علت و یا علامت آن دارد. یکی از ساده‌ترین روش‌های درمان استفاده از شامپو‌های مخصوص است که به کاهش خارش، خشکی و پوسته پوسته شدن سر کمک می‌کنند. ایبوپروفن و یا دارو‌های ضد التهابی مشابه ممکن است برای تسکین التهاب یا سردرد‌های که باعث حساسیت می‌شوند، موثر باشند.

روغن‌های گیاهی خاص، مانند روغن اسطوخودوس یا روغن رزماری، می‌توانند به التیام زخم‌هایی که ممکن است باعث درد پوست سر شوند، کمک کنند. با این حال، استفاده از روغن‌های رقیق نشده بر روی پوست سر شما ممکن است علائم را بدتر کند. قبل از استفاده از این روغن ها، مقداری از آن‌ها را بر روی بخش کوچکی از پوست سر امتحان کنید. ۲۴ ساعت صبر کنید و در صورتی که واکنشی از طرف پوستتان مشاهده نکردید آن را برای سایر بخش‌های سر نیز استفاده کنید.

روش استفاده از روغن‌ها

برای استفاده از این روغن‌ها یک لیوان آب گرم را با نصف قاشق چای خوری از این روغن‌ها مخلوط کنید. اگر اسانس آن‌ها را داشته باشید نیز می‌توانید از اسانس رزماری یا اسطوخودوس استفاده کنید. سپس کم کم محلول را روی پوست سر ریخته و خوب آن را به سر ماساژ دهید. پس از مالش ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس مو‌ها را بشویید.

مجله زندگی
ارسال نظر