برای درمان افسردگی، خودسرانه سراغ داروی "کتامین" نروید

ایلان ماسک به تازگی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که برای کمک به تقویت سلامت روان و درمان علائم افسردگی‌اش، "کتامین هیدروکلراید" که نوعی داروی بیهوشی قوی است، مصرف می‌کند. او ابراز امیدواری کرد که این روش درمانی به دیگر افرادی که از افسردگی رنج می‌برند نیز کمک کند.
کد خبر : ۶۱۴۸۹
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : 611323_963.jpg

دویچه‌وله: ایلان ماسک به تازگی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که برای کمک به تقویت سلامت روان و درمان علائم افسردگی‌اش، "کتامین هیدروکلراید" که نوعی داروی بیهوشی قوی است، مصرف می‌کند. او ابراز امیدواری کرد که این روش درمانی به دیگر افرادی که از افسردگی رنج می‌برند نیز کمک کند.

به نوشته نشریه پزشکی Healthline، کتامین یک داروی بیهوشی قوی است که تحقیقات نشان می‌دهد می‌تواند به درمان افسردگی کمک کند. این دارو در دوز‌های کمتر به کاهش درد نیز کمک می‌کند. هرچند ایلان ماسک، مالک شبکه اکس یکی از کسانی است که برای درمان علائم افسردگی خود کتامین مصرف می‌کند، اما در حال حاضر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) این روش را تایید نکرده است.

به عقیده بسیاری از متخصصان، مصاحبه ماسک در مورد استفاده از این روش درمانی، باعث افزایش شهرت کتامین و افزایش خطر احتمال سوء‌استفاده از آن می‌شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر