این میوه دشمن خواب بی‌کیفیت است

نوشیدن آب آناناس یک تا دو ساعت قبل از خواب ممکن است به افزایش سطح ملاتونین بدن شما در هنگام خواب کمک کند. با این حال، آناناس حاوی قند طبیعی است که ممکن است سطح قند خون شما را افزایش دهد که در واقع می‌تواند خواب شما را مختل کند.
این میوه دشمن خواب بی‌کیفیت است
کد خبر : ۶۱۵۶۳

آیا برای داشتن خوابی با کیفیت مشکل دارید؟ اگر چنین احساسی دارید، شما تنها نیستید. به گفته مؤسسه ملی بهداشت، ۵۰ تا ۷۰ میلیون بزرگسال آمریکایی دارای اختلالات خواب مداوم هستند. اگر قبلاً از دارو‌های طبیعی مانند نوشیدن چای بابونه قبل از خواب یا استفاده از مکمل‌های ملاتونین برای کمک به خوابیدن استفاده کرده اید، راه حل دیگر فقط خوردن آناناس است.

ملاتونین که اغلب «هورمون خواب» نامیده می‌شود، نقشی اساسی در تنظیم چرخه خواب و بیداری شما ایفا می‌کند. کلسی کونیک، متخصص تغذیه می‌گوید: «شواهدی وجود دارد که خوردن میوه‌های استوایی مانند آناناس می‌تواند به افزایش سطح ملاتونین بدن شما کمک کند. در واقع، تحقیقات قبلی منتشر شده در ژورنال شیمی کشاورزی و مواد غذایی نشان داد که خوردن آناناس سطح ملاتونین شرکت کنندگان در مطالعه را تا ۲۶۶ درصد افزایش می‌دهد.» آناناس همچنین سروتونین و تریپتوفان نیز دارد؛ این مواد از تولید ملاتونین در بدن حمایت می‌کنند.

آناناس مملو از ویتامین C است و طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا ۷۹ میلی گرم از این ماده مغذی ضروری را در هر فنجان تامین می‌کند که تقریباً ۹۰ درصد از ارزش روزانه توصیه شده است.

تحقیقات ۲۰۲۲ در مجله اروپایی تغذیه اشاره می‌کند که ویتامین C می‌تواند تولید سروتونین را افزایش دهد. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که به تنظیم خلق و خو و کیفیت خواب شما کمک می‌کند.

آناناس حاوی منیزیم است

آناناس حاوی مقداری منیزیم به میزان ۲۰ میلی گرم در هر فنجان، به ازای USDA است که تقریباً ۵ درصد DV است.

منیزیم به دلیل خاصیت آرامش بخشی عضلانی خود شناخته شده است، همچنین به طور بالقوه به آرامش سیستم عصبی شما کمک می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر به خواب بروید. یک بررسی در سال ۲۰۲۳ در تحقیقات عناصر ردیابی بیولوژیکی به این نتیجه رسید که بین سطح منیزیم و کیفیت خواب بهتر ارتباط وجود دارد.

آناناس منبع خوبی از فیبر است

فیبر ممکن است مستقیماً خواب را تحریک نکند، اما می‌تواند هوس‌های شبانه شما را کنترل کند. به گفته USDA، آناناس منبع خوبی از فیبر غذایی است و ۱ فنجان تکه‌های آناناس تازه حاوی حدود ۲ گرم است. از آنجایی که غذا‌های غنی از فیبر دیر هضم می‌شوند، می‌توانید برای مدت طولانی تری احساس سیری و سیری کنید.

سوالات متداول

۱. آیا خوردن آناناس قبل از خواب خوب است؟

آناناس قبل از خواب به دلیل داشتن مواد مغذی بالقوه حمایت کننده از خواب مانند ویتامین C و منیزیم می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در حالی که آناناس بهبود فوری کیفیت خواب را تضمین نمی‌کند، می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی مناسب برای خواب باشد.

۲. بهترین زمان خوردن آناناس در شب چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خوردن آناناس در شب به عنوان بخشی از یک وعده غذایی عصرانه یا میان وعده متعادل است. محتوای فیبر موجود در آن می‌تواند به رفع گرسنگی شما کمک کند و از هوس‌های شبانه که ممکن است خواب شما را مختل کند، جلوگیری می‌کند.

۳. آیا خوردن آب آناناس قبل از خواب اشکالی ندارد؟

کونیک می‌گوید: «نوشیدن آب آناناس یک تا دو ساعت قبل از خواب ممکن است به افزایش سطح ملاتونین بدن شما در هنگام خواب کمک کند. با این حال، آناناس حاوی قند طبیعی است که ممکن است سطح قند خون شما را افزایش دهد که در واقع می‌تواند خواب شما را مختل کند.»

او توصیه می‌کند: «آب آناناس را درست بعد از غذا یا همراه با یک میان وعده غنی از پروتئین و چربی بنوشید تا به کند شدن هضم قند‌های موجود در آب آناناس کمک کند.»

۴. چه میوه‌هایی به خواب خوب کمک می‌کنند؟

بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۲۲، چندین میوه‌هایی مانند مانند گیلاس، کیوی و موز می‌توانند به خواب بهتر شما کمک کنند. این میوه‌ها حاوی ملاتونین یا مواد مغذی حمایت کننده از خواب هستند که می‌توانند استراحت شبانه شما را تضمین کنند.

مجله زندگی
ارسال نظر