زنان باردار این توصیه‌های مهم آرایشی را جدی بگیرند

در ۳ ماهه اول بارداری استفاده از لوازم آرایشی کاملا ممنوع است. همانطور که می‌دانید لوازم آرایشی حاوی مواد شیمیایی مانند جیوه و الکل هستند که استفاده از آن‌ها در مدت بارداری باعث بروز مشکلات مادرزادی بر روی جنین می‌شود.
زنان باردار این توصیه‌های مهم آرایشی را جدی بگیرند
کد خبر : ۶۱۷۶۸

به گزارش راهنماتو، بیتوته نوشت؛ دانستن این توصیه‌های آرایشی برای هر بانوی ایرانی کاملا ضروری و مهم است. آن چه اهمیت دارد به خاطر سپردن این نکات و یادآوری آن‌ها به دیگران است. با ما همراه باشید.

توصیه‌های مهم را جدی بگیرید. در ۳ ماهه اول بارداری استفاده از لوازم آرایشی کاملا ممنوع است. همانطور که می‌دانید لوازم آرایشی حاوی مواد شیمیایی مانند جیوه و الکل هستند که استفاده از آن‌ها در مدت بارداری باعث بروز مشکلات مادرزادی بر روی جنین می‌شود. حتی برخی از پزشکان نه تنها در ماه‌های اول بارداری بلکه در طول تمام مدت بارداری استفاده از لوازم آرایشی را منع می‌کنند.

هر ماده‌ای که از طریق پوست جذب شود تاثیر مستقیم بر روی مادر و جنین او خواهد داشت پس بهتر است تا ۶ ماهه اول بارداری از رنگ کردن مو‌های خود خودداری کنید، مخصوصا استفاده از رنگ‌های تیره کاملا منع شده است، زیرا پارافنیلن دی آمین موجود در رنگ مو‌های شیمیایی از طریق پوست جذب می‌شود و جنین را با مشکل مواجه میکند.

اگر می‌خواهید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید نوع گیاهی آن را بخرید تا احتمال خطر کاهش یابد. لوازم آرایشی که از کاملا گیاهی بودنشان مطمئن هستید برای شما بی ضرر خواهند بود.

مجله زندگی
ارسال نظر