هفت سد در این استان سرریز کرد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان گفت: افزایش 9 درصدی بارندگی در سال آبی جاری منجر به ایجاد رواناب مناسب و سرریز 7 سد در استان کردستان شد.
هفت سد در این استان سرریز کرد
کد خبر : ۶۲۱۷۱

آرش آریانژاد گفت: در سال آبی جاری 350 میلی‌متر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 9 درصد و نسبت به دراز مدت 3 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش‌های مؤثر و مناسب در حال حاضر 7 سد در استان کردستان سرریز داشته است.

وی افزود: سدهای عباس آباد و سبدلو بانه، چراغ‌ویس سقز، گاران مریوان، زیویه کامیاران، قشلاق و آزاد سنندج از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری سرریز کرده‌اند.

وی در ادامه حجم کلی سدهای استان را در حال حاضر 1 میلیارد و 864 میلیون مترمکعب، اعلام کرد و گفت: ذخیره آب سدهای استان حدود 69 درصد است و این رقم در مدت مشابه سال گذشته 59 درصد بود.

آریانژاد همچنین به پیش بینی‌های انجام شده برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از سرریز به اراضی پائین دست این سدها اشاره و اظهار داشت: تیم مطالعاتی این شرکت چندین روز قبل از ورود جبهه‌های بارشی به استان، میزان بارش و ایجاد رواناب‌ها را پیش‌بینی می‌کنند و حوزه‌های طرح و توسعه و بهره‌برداری بر بازگشایی یا بستن دریچه‌های تخلیه کننده تحتانی اقدام و عملا سرریزهایی که به وجود می‌آید، منجر به بروز خسارت نشده و خوشبختانه تا به امروز هیچگونه گزارش مبنی بر بروز خسارت ناشی از سرریز این هفت سد به این شرکت واصل نشده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر