صادرات خاک هرمزگان به امارات! / مسئولان: صحت ندارد + فیلم

آیا خاک ایران به کشور امارات صادر می‌شود؟ این موضوعی است که خبرنگار ما در ادامه این خبر به آن پرداخته است.
صادرات خاک هرمزگان به امارات!   مسئولان: صحت ندارد + فیلم
کد خبر : ۶۲۱۸۲

اگر به جنوب کشور در این روز‌ها سفر کرده باشید امکان دارد که در سفر‌های دریایی و تردد بین جزایر، با شناور‌هایی رو به رو شوید که بار محموله آن‌ها «خاک» است. افراد محلی مدعی هستند که این خاک‌ها از ایران به مقصد کشور امارات برده می‌شوند؛ اما آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟

ادهم رضوانی، مدیر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار رکنا در خصوص این موضوع مهم گفت: انتقال مواد معدنی برای دیروز و امروز نیست و این‌ها اغلب به جزایر ایران از جمله ابوموسی، لارک، کیش و... برده می‌شوند.


رضوانی در پاسخ به اینکه مگر خود این جزایر خاک برای ساخت و ساز ندارند؟ گفت: خاکی که در این جزایر وجود دارد برای ساخت و ساز مناسب نیست؛ لذا آن‌ها باید برای توسعه ساخت و ساز از استان و شهر‌های اطراف خاک خریداری کنند تا ساخت و ساز را پیگیری کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: این موضوع که خام فروشی داریم را نمی‌توان انکار کرد؛ مثلا در بندر خمیر، سنگ گچ مستقیما به امارات برده می‌شود یا در بندر شهید رجایی، سنگ آهن، سنگ گچ و... مرتبا با کشتی‌های بزرگ به چین برده می‌شود که این‌ها جزء محصولات صادراتی ایران به این کشورهاست.

او در پایان تاکید کرد: محصولات ساختمانی از جمله گچ و سیمان به امارات صادر می‌شود، ولی اینکه خاک ایران به این کشور یا کشور‌های دیگر به فروش برسد صحت ندارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر