پرسپولیسی‌ها حسرت رفتن این فوتبالیست را می‌خورند

اگرچه هیچ منطقی نمی‌پذیرد بعد از ۳بازی در مورد کم و کیف حضور یک بازیکن در تیم جدیدش قضاوت کنیم، اما درخشش شهاب زاهدی در لیگ ژاپن به قدری چشمگیر بوده که توجهات را به سمت خودش جلب کرده است.
پرسپولیسی‌ها حسرت رفتن این فوتبالیست را می‌خورند
کد خبر : ۶۲۳۳۸

درخشش شهاب زاهدی بعد از ترک سرخپوشان باعث حسرت هواداران پرسپولیس شده است.

اگرچه هیچ منطقی نمی‌پذیرد بعد از ۳بازی در مورد کم و کیف حضور یک بازیکن در تیم جدیدش قضاوت کنیم، اما درخشش شهاب زاهدی در لیگ ژاپن به قدری چشمگیر بوده که توجهات را به سمت خودش جلب کرده است.

نخستین بازیکن ایرانی تاریخ جی‌لیگ که در پنجره اخیر نقل‌وانتقالاتی به آویسپا فوکوئوکا پیوست، کارش را خیلی توفانی استارت زده. زاهدی با پیراهن تیم جدیدش طی ۳بازی، ۲گل زده و یک پاس گل داده تا خیلی از پرسپولیسی‌ها حسرت از دست دادن او را بخورند.

زاهدی سال‌ها پیش این فرصت را داشت تا در یکی از ۲لیگ معتبر شرق آسیا توپ بزند. او در میانه‌های دهه ۹۰با پیشنهاد باشگاه مهم سوان سامسونگ کره‌جنوبی مواجه شد، به توافق رسید و حتی قرارداد هم بست، اما در نهایت به‌دلیل سابقه استفاده‌اش از مواد نیروزا، سامسونگ از این همکاری انصراف داد.

زاهدی بعد‌ها حضور موفقی در لیگ‌های ایسلند و اوکراین داشت و بالاخره توانست برای بار دوم به پرسپولیس برگردد، اما این حضور انتظارات هیچ‌یک از طرفین را برآورده نکرد تا او بعد از فقط یک نیم‌فصل، سر از لیگ ژاپن در بیاورد. تیمی که اکنون زاهدی برای آن توپ می‌زند، آویسپا فوکوئوکا نام دارد که در فصل گذشته جی‌لیگ بین ۲۰تیم در رده هفتم قرار گرفته و ۶هفته بعد از آغاز فصل جدید هم با ۸امتیاز از ۶بازی در رتبه دوازدهم قرار دارد.

زاهدی ۳بازی اول جی‌لیگ را از دست داد، اما در ۳بازی اخیر برای تیمش به میدان رفته و عالی بوده. او ابتدا در جریان شکست ۲بر یک تیمش مقابل اوراواردز موفق شد تنها گل فوکوئوکا را به ثمر برساند، سپس در شکست ۳بر یک مقابل اف‌سی توکیو پاس تنها گل این تیم را داد و نهایتا با به ثمر رساندن تک گل فوکوئوکا در بازی با کاشیما آنتلرز، نخستین پیروزی‌اش با این تیم را جشن گرفت. به روایت روشن‌تر، تیم زاهدی در ۳بازی اخیر ۳گل زده که او روی هر ۳تأثیر مستقیم داشته و ازجمله دروازه رقبای نامداری همچون اوراوا و کاشیما را باز کرده است. طبیعتا این شروع توفانی شایسته توجه است؛ نه؟

چرا در پرسپولیس نشد؟

همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که حضور شهاب زاهدی در پرسپولیس به اندازه کافی رضایت‌بخش نبود. او از همان ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت و به‌نظر می‌رسد نتوانست این نقد و نظر‌ها را تحمل کند. البته زاهدی با به ثمر رساندن ۶گل در لیگ و آسیا، هنوز هم بهترین گلزن پرسپولیس در این فصل به شمار می‌رود، اما فرصت‌سوزی‌هایی که داشت (از جمله ۲موقعیتی که در دیدار رفت با النصر خراب کرد یا ۲توپ خیلی خوبی که در دیدار برگشت با آلومینیوم اراک از کف او رفت) چراغ انتقادات از این بازیکن را همچنان روشن نگه می‌داشت. به علاوه او متهم بود به اینکه به اندازه کافی تحرک ندارد و نمی‌دود.

نهایتا هم همین فضا منجر به جدایی شهاب زاهدی شد. عجیب آنکه تقریبا عین همین سناریو قبلا برای رضا اسدی هم رخ داده بود؛ فوتبالیستی که بعد از ترک پرسپولیس، طی ۵۴بازی، ۲۳گل برای تراکتور و سپاهان زده است!

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
منبیان
مجله زندگی
ارسال نظر