اطلاعیه مهم دانشگاه الزهرا درباره کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان در بوشهر

کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده الزهرا بوشهر به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر و با استقبال مواجه شد. با این حال، انتشار این ویدئو، واکنش منفی مسئولان دانشکده الزهرای بوشهر را به دنبال داشته است.
اطلاعیه مهم دانشگاه الزهرا درباره کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان در بوشهر
کد خبر : ۶۲۴۳۳

واکنش‌ها به انتشار کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه الزهرای بوشهر ادامه دارد. دانشگاه الزهرا در این خصوص اطلاعیه صادر کرد.

انتشار کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.

دانشگاه الزهرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «فیلم غیرمتعارف از جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویی که اخیرا در فضای مجازی با نام الزهرا منتشر شده است، هیچ‌گونه ارتباطی با دانشگاه الزهرا (س) تهران ندارد.

به نقل از دانشگاه الزهرا (س)، اخیرا فیلمی غیرمتعارف از جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویی در فضای مجازی متعلق به دانشکده‌ای با عنوان الزهرا در بوشهر در فضای مجازی منتشر شده است که به دلیل تشابه اسم آن دانشکده با دانشگاه الزهرا (س) تهران، سبب ایجاد ابهام در خصوص ارتباط فیلم منتشر شده با دانشگاه الزهرا (س) تهران شد.

برهمین اساس و به منظور رفع برخی از ابهامات روابط عمومی دانشگاه الزهرا (س) اعلام می‌دارد، فیلم منتشرشده هیچ‌گونه ارتباطی با دانشگاه الزهرا (س) تهران ندارد و متعلق به یکی از دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای بوشهر، با نام الزهرا است.

روز گذشته نیز، رئیس دانشکده الزهرای بوشهر از پیگیری قضایی این موضوع و شناسایی دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده خبر داده است.»

 

دانشگاه الزهرای بوشهر

مدتی است ساخت کلیپ‌های شاد و خلاقانه فارغ‌التحصیلی درمیان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های کشور رواج یافته است؛ در جدیدترین مورد، ویدئویی از همین دست مربوط به فارغ‌التحصیلی دختران دانشکده الزهرای بوشهر در فضای مجازی منتشر شده است. در ابتدای این ویدئو، یکی از دانش آموختگان دختر می‌گوید که این کلیپ مربوط به جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی سال ۹۷ رشته معماری دانشکده الزهرای بوشهر است. این کلیپ که با صحنه‌هایی از شادی دختران فارغ التحصیل این دانشکده با مقنعه و لباس فارغ‌التحصیلی، در بافت قدیمی بوشهر و با آهنگی جنوبی همراه است، در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده است.

پس از انتشار این کلیپ، رئیس دانشکده الزهرای بوشهر به خبرگزاری دولتی «ایسنا» گفت: «از دی ماه سال ۹۸ تاکنون هیچ جشن فارغ‌التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده است.»

زهرا حاجیانی افزود: «بعد از کرونا و نیز به علت کمبود منابع مالی هیچ جشن فارغ‌التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده و کلیپ پخش‌شده در فضای مجازی، توسط چند دانشجوی فارغ‌التحصیل این دانشگاه، بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دانشگاه به صورت خودجوش برگزار شده و دانشگاه در برگزاری آن هیچ نقشی نداشته است. هشت نفر از دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه با تهیه فرم لباس فارغ‌التحصیلی، در بافت قدیم بوشهر اقدام کرده و با میکس آن جشن با سردرب دانشگاه، این موضوع را به وجود آورده‌اند. این موضوع توسط حراست دانشگاه در دست بررسی است و دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده است، شناسایی شده و فردا قرار است به همراه پدرش جوابگوی این کارش باشد.»

به گفته‌ی ئیس دانشکده الزهرای بوشهر، این دانشگاه پیگیری قضایی این فعالیت غیر قانونی را تا حصول نتیجه ادامه خواهد داد.

علیرغم اظهارات رئیس دانشکده الزهرای بوشهر، سیروس شهریاری، وکیل دادگستری در توییتی، ضمن تاکید بر این نکته که دختران دانشکده الزهرای بوشهر هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند که قابل پیگرد قضایی باشند، ابراز امیدواری کرد: «به احساسات اجتماعی احترام گذاشته شود و اصلا پای این بچه‌ها به مراجع رسمی باز نشود.»
همچنین مسلم روئین، وکیل دادگستری اعلام کرد: «درصورت اینکه پرونده این دانشجویان قضایی شود، آمادگی دارد به صورت رایگان وکالت شان را برعهده بگیرد.»

این نخستین باری نیست که کلیپ‌های فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه‌های کشور خبرساز می‌شود. سال گذشته انتشار کلیپ فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان رشته تربیت بدنی دانشگاه اصفهان نیز با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده بود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر