مدرسان پرتغالی و عرب VAR به ایران می‌آیند

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد برگزاری کلاس‌های VAR ارائه کرد.
مدرسان پرتغالی و عرب VAR به ایران می‌آیند
کد خبر : ۶۲۴۷۶

دانیال مرادی با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم داور ویدئویی به طور گسترده در فوتبال کشور گفت: از چند سال قبل پیش بینی هایی را در این زمینه با توجه به اصل مهم VAR در فوتبال روز دنیا داشتیم و قصد برگزاری کلاس های آموزشی برای جامعه داوری در این زمینه را کرده بودیم اما زیرساخت های لازم مهیا نبود ولی به خوبی از اهمیت این موضوع بین هواداران فوتبال و ارکان مسابقه اطلاع داشتیم.

وی افزود: با تلاش های گسترده مدیران فدراسیون یکی از مهمترین اتفاقات عرصه VAR برای جامعه داوران رقم خواهد خورد.

رئیس دپارتمان داوران فدراسیون با اشاره به داشتن مجوز اصلی فیفا برای برگزاری دوره های آموزشی گفت: با توجه به صدور لایسنس تدریس از سوی فیفا، فعلا تنها فردی هستم که امکان این امر را در کشور دارم. البته باید از زحماتی که محسن حکیم هم در امر VAR کشید، یادآوری کنیم. فدراسیون هم با توجه به مکاتباتی که با فیفا داشت توانست چهار نفر مدرس برای این دوره ترتیب دهد.

مرادی تصریح کرد: تامر دوری از مصر و اسماعیل الحافی از اردن که مسئول توسعه داوری فیفا در قاره آسیا برای برگزاری دوره مقدماتی VAR به کشور خواهند آمد. همچنین دو مدرس پرتغالی نیز برای آموزش اپراتورهای VAR حضور خواهند داشت. این دوره نقطه عطفی برای کلاس های VAR است.

وی درمورد جزئیات برگزاری این دوره تصریح کرد: کلاس آموزش تکنسین های اتاق VAR از شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ آغاز می شود. البته دوره مربوط به داوران نیز از دوشنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۳۱ فروردین برگزار خواهد شد. ۱۶ داور به همراه ۷ کمک داور و سه داور خانم که داوران زن به عنوان شرکت کننده جهت دانش افزایی در این دوره شرکت خواهند کرد که اتفاق مهم و گام اساسی در امر آموزش داوران برای VAR است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر