خبر فوری درباره فروش سهام عدالت

چندی قبل رئیس سازمان بورس در خصوص تعیین تکلیف نماد‌های استانی سهام عدالت، اعلام کرده بود، مقرر شده که همزمان با برگزاری مجامع شرکت‌های مذکور در ۳۱ استان کشور، بازگشایی نماد شرکت‌ها به صورت تدریجی انجام شود و فروش اتفاق افتد، فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت در دستور کار نیست.
خبر فوری درباره فروش سهام عدالت
کد خبر : ۶۲۶۳۲

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در وزارت اقتصاد با تایید دولت، در سال جاری مدیریت شرکت‌های سهام عدالت استانی به صورت کامل به بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد.

 چندی قبل رئیس سازمان بورس در خصوص تعیین تکلیف نماد‌های استانی سهام عدالت، اعلام کرده بود، مقرر شده که همزمان با برگزاری مجامع شرکت‌های مذکور در ۳۱ استان کشور، بازگشایی نماد شرکت‌ها به صورت تدریجی انجام شود و فروش اتفاق افتد، فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت در دستور کار نیست. در همین خصوص مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرده بود، فعلا شورای عالی بورس در خصوص بازگشایی نماد شرکت‌های استانی تصمیم گیری نکرده است و در گام اول باید مجامع عمومی این شرکت‌ها برگزار شود.

آخرین بار در سال ۱۴۰۰ و در دولت دوازدهم موضوع تعیین تکلیف هییت مدیره شرکت‌های سهام عدالت ۳۱ استان در در دستور کار قرار گرفت که به دلیل طرح برخی ابهامات از جمله مباحثی مثل حضور بازنشستگان دولتی در هییت مدیره این شرکت‌ها موضوع از مسکوت ماند.

اما حالا وزیر اقتصاد در راستای تحقق شعار سال و حضور اقشار مختلف مردم در مدیریت نهاد‌های اقتصادی از خروج کامل دولت از مدیریت شرکت‌های سهام عدالت استانی خبر داده است.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری هییت مدیره تمام شرکت‌های سهام عدالت استانی به مردم واگذار شده و دولت و مجموعه وزارت اقتصاد از این حوزه مدیریتی خارج خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر