هشدار عارف به مسئولان درمورد تحریکات منجر به جنگ

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به موقعیت حساس ایران در منطقه، تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان باید این باشد که کشور در ورطه جنگ نیافتد چرا که هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی همچنان در حال پرداخت هزینه‌های مالی و معنوی آن هستیم.
هشدار عارف به مسئولان درمورد تحریکات منجر به جنگ
کد خبر : ۶۲۷۹۷

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به موقعیت حساس ایران در منطقه، تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان باید این باشد که کشور در ورطه جنگ نیافتد چرا که هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی همچنان در حال پرداخت هزینه‌های مالی و معنوی آن هستیم.

طوی با اشاره به فشار افکار عمومی به دولت نتانیاهو تصریح کرد: دولتمردان غربی به خاطر اینکه مردم کشورشان علیه اسرائیل دائما تظاهرات می‌کنند، تحت فشار هستند و رویکردشان نسبت به نتانیاهو در حال تغییر است و نظام تصمیم گیر در کشورمان باید از چنین فرصت‌هایی با بهره گیری از توان دیپلماسی خود استفاده کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به موقعیت حساس ایران در منطقه، تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان باید این باشد که کشور در ورطه جنگ نیافتد چرا که هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی همچنان در حال پرداخت هزینه‌های مالی و معنوی آن هستیم و به همین دلیل مسئولان نیاید تحت تاثیر تندرو‌هایی در داخل کشور قرار بگیرند که خود هیچ نقشی در ۸ سال جنگ تحمیلی نداشتند و با الفبای جنگ هم آشنایی ندارند.

وی بر ضرورت وحدت و همدلی در داخل کشور در شرایط خطیر فعلی تاکید کرد و گفت: تجربه تاریخی ثابت کرده است هرگاه بین مردم و مسئولان و آحاد ملت وحدت و وفاق حاکم بود توانستیم دست برتر را در معادلات منطقه‌ای داشته باشیم و هرگاه مسئولان با مردم فاصله گرفتند بی شک با شکست مواجه شدیم.

آقای عارف در همین زمینه خاطرنشان کرد: این تلقی در بین افکار عمومی شکل گرفته است که مسئولان مردم را فقط برای حضور در مناسبت‌ها و مشت‌های گره کرده می‌خواهند در حالیکه این مشت‌های گره کرده باید باز شوند و دست برادری و همدلی به هم داده شود.

وی با انتقاد از محور قرار گرفتن برخی مسائل حاشیه‌ای در کشور گفت: جای تاسف است در حالیکه مردم با مشکلات عدیده معیشتی رو به رو هستند نظام تصمیم گیر برخی مسائل غیر ضروری را در اولویت قرار می‌دهد و باعث رو در رویی مردم با یکدیگر می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر مردم ببینند مسئولان و تریبون داران بویژه روحانیت در گفتار و عمل خود دچار تناقض هستند و سبک زندگی‌شان مغایر آن چیزی است که وعظ و خطابه می‌کنند باعث رویگردانی‌شان از نظام می‌شود، تصریح کرد: مردم زمانی پای کار نظام هستند که از مسئولان و تصمیم گیرندگان صداقت در عمل و گفتار ببینند در غیر این صورت مردم با هیچ کسی تا ابد عقد اخوت نمی‌بندند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی کارآمد در استان یزد از به حاشیه رفتن نخبگان این استان اظهار نگرانی کرد و خواستار میدان دادن مسئولان به نخبگان یزدی شد.

گفتنی است دکتر محمدرضا عارف در جریان سفر به یزد با حضور در بیمارستان فرخی یزد از مجروحان حادثه تروریستی راسک عیادت کرد. وی همچنین با حضور در مراسم بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد موسوی زاده از علمای برجسته استان یزد یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت و با صدور پیام تسلیتی به همین مناسبت ضمن اشاره به ویژگی‌های برجسته آن عالم دینی خواستار الگو قرار گرفتن سبک زندگی ساده زیستانه آن روحانی از سوی روحانیت شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
شفقنا
مجله زندگی
ارسال نظر