فال حافظ آنلاین متولدین ماه‌ها امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

فال حافظ یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین فال در بین ما ایرانیان می‌باشد. در قدیم وقتی می‌خواستند فال حافظ بگیرند این کار را یکی از بزرگان به صورت انگشتی و با دست انجام می‌داد.
فال حافظ آنلاین متولدین ماه‌ها امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
کد خبر : ۶۳۱۲۳

فال حافظ آنلاین با داشتن بهترین و کاملترین تعبیر و تفسیر فال حافظ درست در بین تمامی فال ها، به شما در تفسیر فال خود کمک می‌کند.

فال حافظ یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین فال در بین ما ایرانیان می‌باشد. در قدیم وقتی می‌خواستند فال حافظ بگیرند این کار را یکی از بزرگان به صورت انگشتی و با دست انجام می‌داد.


فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین فروردین

جواب فال شما: غزل شماره ۸۹ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:منتظر بازگشت کسی هستی که می‌تواند تو را از بند غم و اندوه رها سازد. سبب ساز و چاره ساز مشکل تو تنها خداست. از او مدد بجوی. هرگز در زندگی کار امروز را به فردا مینداز چرا که ممکن است فردا خیلی دیر باشد. از مشکلاتی که بر سر راهت به وجود می‌آیند شکوه مکن شاید که خیر و صلاح تو در این است و تو خود از این امر غافلی.


نتیجه تفال به دیوان حافظ:


۱- حضرت حافظ در بیت‌های هفتم و هشتم می‌فرماید:

* دلق و خرقه زهد، ریا در آتش بینداز که کمان ابروی ساقی با تیر و ناز و غمزه خود گنج محراب عبادت را نیز ویران می‌کند.

حضرت حافظ خطاب به جانان می‌گوید:

* حاشا و هرگز که من از جور و جفای تو بنالم و شکایت کنم. زیرا ظلم لطیفان سراسر لطف و احسان است.


حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

۲- در انتظار کسی یا چیزی به سر می‌بری و فکر می‌کنی تنها راه سعادت و خوشبختی شما، در رسیدن به این نیت است. مطمئن باش که این نیت، ارابه‌ای است که چهار چرخ آن، توکل بر خدا، پشتکار، سرعت عمل و ژرف اندیشی است.

۳- جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. تا دیر نشده، اقدام کن و همین پنجشنبه به یکی از مشاهد متبرکه برو و دعا کن و نذری که کرده‌ای ادا کن. سوره مبارکه المائده از آیه ۴۰ تا ۷۰ را با معنی و حضور قلب بخوان که گشایش است.

۴- در خانه، همه شما را خیلی دوست دارند و او نیز شما را بی اندازه دوست دارد، اما شما فردی زود رنج و نازک و نارنجی هستی که به غوره‌ای سردی می‌کنی و به کشمشی گرم.

۵- گمشده پیدا می‌شود. مسافرت عالی است. خرید و فروش هر دو نافع و سودمند می‌باشد. طلاق عملی است و ازدواج به سادگی انجام نمی‌گیرد. قرض ادا می‌شد. سفر کرده فعلاً نمی‌آید، ولی حالش خوبست. بیمار شفا می‌یابد.

۶- موفقیت در چند قدمی شماست. به زودی پرنده خوشبختی بر بام منزل شما خواهد نشست.

۷- جدیداً دچار سردرد و ناراحتی شده اید. بهتر است خود را از دعوای آن‌ها کنار بکشید. چون آن‌ها عقل و سازگاری درستی ندارند و از فرهنگ متفاوتی پیروی می‌کنند.

۸- اوضاع به زودی تغییر خواهد کرد و اسب کامیابی در جلوی خانواده شما خواهد ایستاد. نگران نباش.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین اردیبهشت


جواب فال شما: غزل شماره ۴۱۰ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:نیتی که در سر داری برازنده توست و تو لیاقت و شایستگی رسیدن به آن را داری و اکنون که شانس به تو روی کرده است، بهترین زمان برای انجام این نیت است. گرچه به نظرت می‌آید دیر شده و از تو گذشته است، اما اشتباه می‌کنی. تو هنوز هم فرصت آغاز داری.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- اخیراً شما، همسر یا پدرتان اوضاع و احوال خوبی برخوردار شده اید. ملاقات‌های مهمی و گردش کار خوبی داشته اید. بدان که طالع شما در برج سعد است. بخوبی از آن بهره بگیر که هر کسی در زندگی یک مرتبه همای سعادت را در آغوش می‌گیرد و به آثار آن، تا آخر عمر راحت و آسوده می‌گردد. پس شما مواظب باشید که با بی احتیاطی و عدم تدبیر، آن را پرواز ندهید تا در چشم مردم عزیز بمانید و نیت شما برآورده شود. پس جای نگرانی نیست.

۲- اگر فکر می‌کنید که مضطرب هستی، برداشت غلط شما از امور زندگی و خانوادگی است در حالیکه نمی‌دانید او شما را دوست دارد. به شما اطمینان میدهم او از صمیم قلب شما را دوست دارد و کارتان سکه می‌شود.

۳- از تردید و دودلی دست بردارید که رقیبان در کمین و حسودان در راهند. پس با قدرت تمام، با ابتکار و خلاقیت اوضاع را بدست بگیرید و بدانید که موفق خواهید شد. نگران نباشید. پیشاپیش تبریک می‌گویم.

۴- کار ما شاید این است که میان گل نیلوفر و قرن، پی آواز حقیقت برویم. پس حقیقت هدیه‌ای نمی‌باشد که بسته بندی شده دریافت دارید. بلکه حقیقت رمز و راز دارد که در دل انسان عارف و آگاه و با ایمان، چون خورشید درخشانی است که می‌تابد. همان طوری که در قلب شما، نور معرفت و عرفان تابیده است.

۵- از اینکه او به خانواده اش توجه دارد، ناراحت نباشید. او از شما دلخور است و برای لجبازی این کار‌ها را می‌کند.


۶- از تهدید‌ها نترسید. او طبل تو خالی است.

۷- به شما اطمینان می‌دهم که این نیت با صبر و شکیبایی، توام با زیرکی شما قابل حل می‌باشد.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین خرداد

جواب فال شما: غزل شماره ۴۲۸ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:نیتی در سر داری و می‌خواهی کار تازه‌ای را آغاز کنی. فکر می‌کنی با آغاز این کار به آرامش خواهی رسید، اما بدان که کار و زندگی و خانواده همه بهانه‌هایی است برای بودن. اگر می‌خواهی به کمال برسی، روح خود را بزرگ کن و خود را اسیر دام‌های دنیا نکن. وجود انسان معمای پیچیده‌ی طبیعت است که کسی از راز آن آگاه نیست و تنها کسانی از این امتحان سربلند خارج می‌شوند که به خدا توکل داشته باشند.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- حضرت حافظ در بیت‌های هشتم و نهم می‌فرماید:

*‌ای ساقی کشتی شراب را به ما بسپار تا از دریای بیکران غم عشق به سلامت به ساحل نجات رسیم و آلوده دل باشیم.

*‌ای حافظ، هستی ما در این دنیا سخن پوشیده و راز سربسته‌ای است و تحقیق ما درباره آن ها، چون سخن ساحران و داستان گویان است که راهی به مقصود ندارد.

حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

۲- این نیت اگر دقیقاً و با شور، مشورت و آگاهی عمل گردد، بسیار خوب و پسندیده می‌باشد. پس با نیروی عقل و خرد و با استفاده از تجربیات آگاهان گام بردارید تا شاهد موفقیت را در آغوش گیرید و موفق شوید.


۳- اگر انجام این نیت با آگاهی و بصیرت انجام نگیرد، خطرات فراوانی در پی خواهد داشت. پس با سرعت عمل، زیرکی، تلاش و توکل بر خداوند اقدام کنید. همین هفته به یکی از مشاهد متبرکه بروید و دعا کنید.

۴- مسافر شما اوضاع کارش رو به بهبودی است و مشکلاتش حل می‌شود. بیمار شفا می‌یابد. قرض ادا می‌شود. مسافرت مهمی به همراه معامله‌ای سود آور در پیش دارید.

۵- سه گناه است که کیفر آن در همین دنیا داده می‌شود و به آخرت نمی‌افتد:

• ناراحت کردن پدر و مادر

• ظلم و ستم بر مردم

• بدی کردن در مقابل نیکی

۶- در امور علمی به شرط تلاش پیشرفت می‌کنید. صاحب همسر و فرزندان خوبی می‌شوید که فرزند اولی شما بازرگان و تاجر و آخری نابغه خواهد بود.

۷- در این موقعیت فکر‌های پریشان نکنید، زیرا وظیفه مهمتری دارید که باید با تمام حواس متوجه آن باشید.

۸- این قدر بدی اقوام او را به رخش نکشید که صبر و حوصله نیز اندازه‌ای دارد، زیرا او لجباز است.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین تیر

جواب فال شما: غزل شماره ۲۸ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:برای رسیدن به مقصود خود به خدا توسل کن و نذر و دعا را فراموش مکن. معامله‌ای در پیش داری که برعکس آنچه ظاهرا به نظر می‌رسد برایت سود فراوانی خواهد داشت. اگر قصد پا گذاردن در راه عشق را داری در این راه از هیچ کوششی دریغ مکن چنانچه حقیقت را بازگو کنی به نتیجه مطلوب می‌رسی، ولی دروغگویی کارت را خراب می‌کند. گناه خود را به گردن دیگران مینداز و خود درصدد جبران اشتباهاتت باش.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:


۱- این نیت تنها از طریق دعا و نیایش قابل اجراست. به همین جهت، قبلاً دو نذر کرده‌ای و ادا نکردی. پس با اخلاص تمام سوره مبارکه مریم از آیه ۵۶ تا ۸۰ را با معنی بخوان و به یکی از مشاهد متبرکه برای زیارت مشرف بشو. دعا کن حتماً نیت شما بر آورده می‌شود.

۲- غمگین نباش: آن اندازه نگرانی وجود ندارد. زیرا تقصیر شماست که راز دل خودت را برملا ساختی و با نااهلش سخن گفتی. در حالیکه خوب بود با کسی که هر روز برایت دعا می‌کند و شما را به اندازه دنیا دوست دارد، ولی بر زبان نمی‌آورد، مشورت می‌کردی.

۳- گناه کسی که به شما بی محبتی کرده، ببخش. زیرا همه چیز بر خدای مهربان معلوم و معین است پس او را به قادر یکتا حواله کن.

۴- یکی از بستگان، تو را همیشه دعا میکند و دعای او مستجاب می‌شود. اگر در کار خود زود موفق نشدی، علتش این است که دل او را می‌شکنی. پس مقصر شما هستید که باید اولا به ایشان مهربانی کنی، ثانیاً خطا‌های خود را اصلاح کنی.

۵- حضرت حافظ در بیت آخر می‌فرماید:

*‌ای حافظ آزرده خاطر مشو و از جور و جفای دلبران رنجیده مباش. از آن‌ها انتظار وفاداری نداشته باش. چه دربسو در بوستان دلبری، نهال شرم و حفاظ نمی‌روید و آن‌ها پیمانشکن و جفا کارند.

پس بنا به فرموده حضرت حافظ، شما ابدا نباید ناراحت باشید. زیرا شیوه عشق این راه را می‌طلبد و زیبایی و شادی آن به همین است.

۶- شخصی زود رنج، عصبانی، پرتوقع، بخشنده، محتاط، فعال و تو دل برو هستید. به همین جهت علاقه داری دیگران ارزش واقعی شما را بدانند. در حالیکه مردم دارای یک اندیشه و فکر نیستند، پس شما ناراحت نباشید.


۷- مسافرت را توصیه می‌کنم. بیمار شفا می‌یابد. خبری از او می‌رسد و هدیه‌ای دریافت می‌کنید. ازدواج زود است، ولی طلاق عملی می‌شود.

۸- برنده از میانه روی و نرمش خود احساس قدرت می‌کند. اما بازنده هرگز میانه رو و معتدل نیست. گاهی از موضع ضعیف و گاهی مانند ستمگران فرودست رفتار میکند. حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین مرداد

جواب فال شما: غزل شماره ۱۱۶ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:پس از سال‌ها گوشه نشینی و انزوا به خاطر داغ عشقی که بر دل داشته‌ای اکنون قصد کرده‌ای قدم در راه عشق بگذاری. باید بدانی در این راه برای رسیدن به مقصود باید تلاشی بسیار مداوم داشته باشی و از حوادث و مشکلات دلسرد و مایوس نشوی. حسن اخلاق نیز شرط پیروزی تو بر رقیبان است.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- حضرت حافظ در بیت‌های چهارم تا ششم می‌فرماید:

* کسی شرف پا بوسی تو را پیدا می‌کند که مانند خاک در راه همیشه سر به خاکساری بر در سرای تو نهد.

* از خشک مغزی و تعصب زاهدان فریبکار به تنگ آمده و ملوام شراب خالص کجا توان یافت، زیرا بوی شراب تازه جان را‌تر و تازه می‌کند.

* اگر شراب هیچ سودی نداشته باشد، آیا تنها این هنر کافی نیست که یک لحظه تو را از وسوسه‌های عقل سود جو باز می‌دارد؟

حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.


۲- دقت و حوصله و فعالیت، سه قاعده مثلث پیروزی هستند که شما خوشبختانه دو قاعده را در اختیار دارید و سعی کنید تلاش و کار را همراه با اراده به جمع آن‌ها وارد سازید تا این نیت برآورده شود.

۳- ستاره اقبال شما در برج سعد می‌باشد. کار‌ها بر وفق مراد انجام خواهد گرفت و جای نگرانی نمی‌باشد.

۴- این نیت زیر و بم‌های زیادی دارد که باید مقدماتش را کاملاً فراهم کنید و تا حدودی بعضی از عوامل آماده و مهیا می‌باشد. برای بقیه نگران نباشید و بر خدا توکل کنید.

۵- مسافرت را توصیه می‌کنم. فروش نفع دارد، ولی خرید فعلاً چند روز صلاح نمی‌باشد. از مسافر خبر‌های خوشی دریافت می‌کنید. بیمار حتماً شفا می‌یابد. ازدواج عملی است. پدر و مادر را احترام کن و نذر خود را ادا کنید. قول خود را به عمل تبدیل سازید.

۶- ویژگی‌های شما عبارت اند از: پیغام آور، اصیل، خوب، مودب، فداکار، خیرخواه، سریع الانتفال، نظر بلند، رفیق دوست، بدون خطر، محتاط، صمیمی، با وفا، اهل حاشا، خدمتگزار، نیکو، نجیب، مهربان و خوش اخلاق.

۷- شما از خود مقاومت و ایستادگی نشان نمی‌دهید به همین جهت از این شاخه به آن شاخه می‌پرید.

اوضاع را بر وفق مراد خود بسازید. بگذارید یک بار هم که شده، خودتان تصمیم بگیرید. صبح در راه است. باید باور داشت تا طلوع کند، چون از شب تاریک نور به پنجره اطاق نمی‌تابد.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین شهریور

جواب فال شما: غزل شماره ۳۸۲ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:اگر از دستت کاری برای کسی بر می‌آید هرگز کوتاهی نکن تا خدا نیز تو را در کارهایت یاری نماید. بیماری تو بیماری جسم نیست، روحت آزرده شده است. بهترین تجویز برای تو این است که زندگی را آسان بگیری، غم و غصه‌ها را کوچک ببینی و سعی کنی از شادی‌های زندگی هرچند هم که اندک باشد لذت ببری تا از این حالت کسالت و خمودگی خارج شوی.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:


۱- حضرت حافظ در بیت آخر می‌فرماید:

*‌ای حافظ شعر تو آب زندگی و حیات به من نوشاند. پس پزشک را رها کن و بیا نسخه داروی شفا بخش من را که شعرست بخوان.

۲- حافظ شما را به عرفان و سیر و سلوک در راه حق دعوت می‌کند و از شما می‌خواهد که دنیا را چیزی جز عشق و دلدادگی به حق ندانید. پس خود را خسته و رنجور زرق و برق و چشم رو هم چشمی نسازید.

۳- برای اجرای این نیت تلاش فراوان شده است. پس عجله در این کار مثمر ثمر نخواهد بود. بهترین راه آنست که صبر و شکیبایی را پیشه کنید و در فرصت مناسب دیگر اقدام نمایید. زیرا هنوز لوازم و اسباب کار فراهم نمی‌باشد.

۴- تقاضای شما دور از حقیقت و انتظار نیست، اما قبلاً می‌بایست با افراد آگاه و با تجربه مشورت می‌کردید و از تجارب و معلومات آن‌ها بهره می‌گرفتید. آنگاه خود با تلاش و اراده بر رقیبان پیروز می‌شدید؛ بنابراین بسیار بجاست که در سال آینده در این فکر مصمم باشید و در اجرای آن بکوشید.

۵- به زودی ملاقاتی و خبری خوش دریافت می‌کنید. مسافرت مهمی در پیش دارید و تحولات قابل توجهی در زندگی خانوادگی شما پیش خواهد آمد. آسمان چشم‌های خداوند است که همیشه نگران من و توست. زیرا خداوند بنده خود را دوست دارد. پس بر او توکل کن که بهترین یار و یاور است.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین مهر

جواب فال شما: غزل شماره ۴۷۳ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:اینگونه که خود را درگیر کم و زیاد دنیا کرده‌ای و زندگی را وقف سود و زیان کرده ای، بی هیچ تردید بازنده ای. کوشش کن و پیش از آنکه وقت را از دست بدهی از زندگی خود لذت ببر، اما زیاده روی نکن به قول معروف آهسته و پیوسته پیش برو، زیرا که شتاب در کار جز پشیمانی حاصلی نخواهد داشت.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:


۱- حضرت حافظ در بیت‌های دوم، سوم و آخر می‌فرماید:

* اگر فلک، مراد و آرزوی کسی را برآورده کند، در عوض عمرش را می‌گیرد و هلاکش می‌کند.

* نصیحت عاشقان را گوش بده و به شادی بپرداز که جاه و مقام این جهان زودگذر است و چندان ارزشی ندارد.

*‌ای محبوب که چین گیسویست، مجمع پریشانی دل‌های عاشقان است، دست به کاری نیک بزن تا به حافظ عاشق و پریشان حال، آسودگی خاطر ببخشی.

حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

۲- از وقت به اندازه کافی بهره نمی‌برید و بیهوده آن را تلف می‌کنید. به فکر آینده خود نمی‌باشید، در حالی که وقت طلاست. اگر چه باید دم را غنیمت دانست، ولی بی جهت زمان را از دست دادن عاقلانه نمی‌باشد.

۳- زیاد به امور مادی توجه دارید بطوری که مرتباً در اندیشه زرق و برق زندگی و زیاد خواهی می‌باشید. همین عامل موجب پریشانی و افسردگی شما گردیده است، بنابراین اگر چه مادیات برای پیشرفت لازم است، ولی هدف نمی‌باشد.

۴- دیگران برای شما تعریف‌های گوناگون می‌کنند، ولی بدانید هیچ کدام صحت ندارد و آنان اینگونه عقده گشایی می‌کنند.

۵- عشق بسیار زیباست، اما باید آن را با اندیشه و تفکر همراه سازید و گول سخنان این و آن را مخورید. بیمارتان شفا می‌یابد. قرض ادا می‌شود. خرید و فروش سودمند خواهد بود.

۶- ویژگی‌های شما عبارت اند از: عاشق تجمل گرایی و رفاه، عاشق همسر و خانواده، اهل علم و دانش، معرفت گرا، فلسفی، آداب دان، آرام و صبور و مهربان.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین آبان

جواب فال شما: غزل شماره ۱۵۰ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:هر کاری را در وقت و زمان مناسب خود انجام بده و از کسب علم و هنر غافل مشو که بهترین راه رسیدن به مقصود است. نیتی در سر داری که اگر آن را به انجام برسانی، به موفقیت‌های بزرگی خواهی رسید، اما در انتخاب همراهان خود دقت کن که بعضی از آنان نمک تو را خواهند خورد و نمکدان را خواهند شکست.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:۱- اگر از این کار صرفنظر کنید، بمراتب بهتر می‌باشد. زیرا هنوز این نیت کاملاً پخته و حساب شده، تنظیم نگردیده و مقدمات اجرای آن فراهم نشده است. پس دو راه در پیش دارید:

الف: انصراف

ب: با عقل، درایت، تلاش و دقت مقدمات آنرا فراهم کنید.

از خدای بزرگ، مدد و کمک بخواهید. به یکی از مشاهد متبرکه بروید و دعا کنید و سوره مبارکه مریم از آیه ۴۰ تا ۶۰ را بخوانید.

۲- شما اگر پشتکار و جدیت داشته باشید، در آینده فردی موفق می‌شوید. بطوری که عده زیادی از کار شما سود خواهند برد، اما باید همیشه و در همه حال، مواظب بد اندیشان و حسودان باشید که آنان برای ضربه زدن به خانواده شما، منتظر فرصت هستند. از افراد سیگاری و معتاد جداً پرهیز کنید که قصد خیانت دارند. با افراد ناباب نشست و برخاست نکنید.

۳- ویژگی‌های شما عبارت اند از: جذاب و دلربا، پرحرف، اهل سوال، خودسر، راستگو، عاشق نصیحت، اهل میهمانی، خیرخواه، صبور و آرام، قانع، با شخصیت، محبوب القلوب، با سلیقه، قدر شناس، صدیق، با حس و مالکیت قوی.

۴- همسرتان شما را بسیار دوست دارد، ولی جدیداً از شما دلخور شده است. ۴ فرزند در طالع دارید که آخری نابغه و موفق‌تر می‌شود. در امور زناشویی موفق خواهید بود. از وضع زندگی خوبی برخوردار می‌شوید. بیمار شما در چند روز آینده بهبود می‌یابد. مسافر حالش خوبست، اما کارش گیر دارد که باید دعا کنید. خرید و فروش را توصیه می‌کنم. تغییر شغل و مکان نیز امکان پذیر است. یک ضرب المثل دانمارکی می‌گوید: “بهتر است دو بار بپرسید تا اینکه یکبار راهتان را گم کنید. ”

 

 فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین آذر

جواب فال شما: غزل شماره ۱۱۱ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:فرصتی به تو روی می‌آورد که با توجه به موقعیت فعلی ات هیچ توقع آن را نداشتی. حالا همه چیز بستگی به خودت دارد. اگر می‌خواهی به فرجامی نیک برسی، باید در این راه از جان و دل مایه بگذاری، زیرا این راهی است پر خطر که مشقات و رنج‌های فراوان دارد. از حرف بیهوده مردم نترس و با اطمینان قدم به جلو بگذار که موفقیتت حتمی است. ضمن آنکه از انجام کار‌های روزانه خود غافل مشو چه گردش ایام همیشگی است و باید با آن گشت.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:۱- ویژگی‌های شما عبارت اند از: مخترع، حساس، بی ریا، قابل انعطاف، با حس ششم قوی، شیطان و بلا، مرموز، سیاستمدار، پر از جاذبه، اهل کشف، موافق، برنده، پرحافظه، لجباز و زود رنج.

۲- مدتی است که دل مشغول می‌باشید و مدام شور و غوغا در درون خویش حس می‌کنید و قلبت آرام نمی‌گیرد. فکر می‌کنید که به شما ظلم و ستم روا داشته اند. تا اندازه‌ای درست است، ولی تماماً این چنین نمی‌باشد. زیرا اعمال انسان، نتیجه کردار انسان می‌باشد و هر کاری بازتاب گذشته است. این دنیا، دار مکافات است. پس غمگین نباشید. با اراده اقدام کنید.

۳- حضرت حافظ در بیت‌های اول، دوم و سوم می‌فرماید:

* چون عکس جمال تو‌ای محبوب ازلی، در آینه ضمیر عارف پدیدار شد، او از شدت شادی و نور معرفت و سرور تصور کرد که به مقام جمع و قرب رسیده و دلش جلوه معشوق گشته است.

* جمال و چهره تو در آینه هستی جلوه‌ای نمود و از آن تجلی این همه نقش گوناگون در آینه گمان بوجود آمد و هر کس از آن جلوه به گونه‌ای تفسیر کرد.

* صورت‌های زیبا و عکس‌هایی که در آینه دل عارفان ظاهر می‌شود، در حقیقت پرتوی از جمال ساقی ازلی است که در جام هستی می‌افتد.

۴- دنیا را نباید به خود سخت گرفت. این اندیشه یک تصور بیش نیست. اگر می‌خواهی انجام گیرد، به یکی از مشاهد متبرکه بروید و نذری کنید و سوره مبارکه السبا را با حضور قلب و معنی بخوانید. شاید گشایش حاصل شود. وضع مسافر فرقی نکرده است. بیمار به حال خود خواهد بود. موفقیت با صبر و حوصله و تلاش به دست می‌آید.

 

 فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین دی

جواب فال شما: غزل شماره ۳۲۲ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:سالهاست که در انجام نیتی تلاش بسیار می‌کنی و با سعی و کوشش فراوان تمام مشکلات را از سر راه برداشته‌ای و تمام هدفت رسیدن به آن مقصود است. مطمئن باش که عاقبت جوینده یابنده خواهد بود و تلاش‌های تو نیز بی ثمر نخواهد ماند. پس هرگز امید خود را به فردایی بهتر از دست نده.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- درباره رسیدن به این نیت، تلاش و کوشش بسیار داشته اید و برای رسیدن به آن همگان یاری و مدد گرفته اید. اگر چه این کار خوبست، ولی پافشاری بیش از حد اوضاع را خراب می‌کند و نیت را به تاخیر می‌اندازد. زیرا امکان دارد که نزدیکان از این سماجت بی اندازه شما رنجیده شوند و کار را مشکل‌تر سازند. پس بهتر است از نیروی عقل، صبر و حوصله کمک بگیرید.

۲- حضرت حافظ در بیت‌های پنجم تا هفتم می‌فرماید:

* چه بسیار تیر‌های ناز و کرشمه که بر دل مجروح من افکندی و بسی بار غم که در کوی تو به دوش دل کشیدم.

*‌ای باد خوش بامدادی، از کوی دوست گرد و غباری بیاور، زیرا از خاک کوی دوست بوی خون دل‌های مجروح عاشقان به مشام می‌رسد.

* باد ملایمی از کوی دوست بر من که مانند غنچه بودم، گذر کرد. به بوی خوش محبوب و شوق دیدارش پرده را بر دل خون شده چاک زدم و رازم را آشکار کردم.

حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

۳- به زودی با شخصی ملاقات می‌کنید که او مسایل مهمی با شما در میان می‌گذارد. زندگی خود را دوست بدارید و آن را دستخوش امیال و هوس‌های زودگذر دنیا نسازید.

۴- در ۸ شب آینده مادرتان را در خواب خواهید دید. نشانه آن است که مادر نگران آینده شماست. پس به سخنان او کاملاً توجه کنید. از طرفی به زودی خود صاحب فرزند شایسته‌ای می‌شوید. پس به یکی از مشاهد متبرکه بروید و نذر خود را ادا کنید.

۵- اگر او خود را از شما برتر و بالاتر می‌داند، به علت عقده‌های روانی است. زیاد اهمیت ندهید و توکلتان با خدا باشد.

 

 فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین بهمن

جواب فال شما: غزل شماره ۸۰ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:عیبجویی از دیگران کار بسیار زشتی است. هر کسی مسئول عواقب اعمال خود است و از ظاهر انسان‌ها نمی‌توان به باطن آن‌ها پی برد و کسی از باطن دیگری خبر ندارد. درست است که همه انسان‌ها جایزالخطا هستند، ولی انسان عاقل از اشتباهات دیگران درس می‌گیرد و آن را تکرار نمی‌کند. پس تو نیز از تجربیات دیگران استفاده مفید کن.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- اینقدر دنبال عیب و نقص دیگران نباش. بلکه خوبی‌های مردم را نظاره کن. چون گل بی عیب، خداست. هر کس نواقصی دارد که می‌توان با ملاطفت و مهر به او گوشزد نمود تا برطرف کند.

۲- حضرت حافظ در بیت چهارم می‌فرماید:

* من سر تسلیم و رضا بر خشت در میخانه می‌گذارم و با عشق، همساز می‌شوم. مدعی نادان اگر معنی سخن را در نیابد، باید قانع شود که مغزش از نظر عدم درک با خشت میخانه عشق، یکسان و برابر است.

۳- شما در اجرای این نیت با کمال زیرکی و متانت و هوش ادامه دهید و سخن حسودان و یاوه گویان را گوش نکنید. بلکه حتماً با یکی از اقوام و آشنایان نزدیک مشورت کنید و از فکر او یاری بگیرید.

۴- خودخواهی، خرده گیری، وسواس، تقلید، لخرجی، تند خویی و لجبازی کار خوبی نیست. انسان را از حقیقت دور می‌دارد که خوشبختانه شما به این امور توجه دارید و از زندگی نسبتاً خوبی برخوردارید. البته یکی قصد تخریب آن را دارد. چون خودش از وضعی رقت بار برخوردار است. پس از او دوری کنید.

۵- کسی خیلی به شما عشق می‌ورزد، اما شما در خانه، او را آزار می‌دهید و ناخواسته موجبات ناراحتی او را فراهم می‌سازید. باید توجه کنید که او به کسی غیر از شما توجه ندارد و این بدگمانی شما، ناشی از هم نشینی با دیگران است.

۶- از امر و نهی کردن و دخالت در امور دیگران لذت می‌برید. سعی کنید تا از شما نخواسته اند، دخالت نکنید.

۷- شما از هوشی برتر برخوردارید که همین استعداد، موجب این عوامل می‌شود. در حالی که با این استعداد می‌توانید به مقامی بلند دست یابید و نردبان ترقی را با توکل بر خدا و تلاش طی کنید.

۸- خبری خوش، پولی یا مقامی به زودی در انتظار شماست. گمشده پیدا می‌شود و از مسافر خبر خوشی می‌رسد. خرید و فروش فعلاً جایز نیست، اما مسافرت نیکوست.

 

فـال حـافـظ آنلاین امروز متولدین اسفند

جواب فال شما: غزل شماره ۲۷۶ از دیوان حافظ

تعبیر فال حافظ شما:

اگر قصد انجام این نیت را داری باید در مقابل مشکلات و سختی‌های این راه ناهموار صبر و تحمل داشته باشی و با شکیبایی قدم به قدم پیش بروی و بدان که هرچه انسانی دارای مقام و قدرت باشد، بدون یاری خدا از عهده هیچ کاری بر نخواهد آمد. پس به خدا توکل کن و کار را به تاخیر نینداز و هرچه زودتر اقدام کن.

نتیجه تفال به دیوان حافظ:

۱- اگر طالب هستید، باید صبر و شکیبایی داشته باشید، زیرا عسل بدون نیش زنبور میسر نمی‌شود. آگاه باش که از روی ظاهر افراد قضاوت کردن اشتباه محض می‌باشد. مبادا راه اشتباه و غلط را بپیمایی و فریب بخوری. در این صورت انجام هیچ کاری دور نیست.

۲- این پریشانی و نگرانی شما بدون سبب و جهت می‌باشد و ناشی از تردید و وسواس و عدم اتکای به نفس است. از پدر و مادر ناامید نباشید. آن‌ها آنقدر مهربان و صمیمی هستند بویژه پدرتان که دل درگروی پیشرفت شما دارد و به چیز دیگری جز این فکر نمی‌کند. پس سخنان وی را گوش کرده و بر خداوند توکل کنید. بدانید که حتماً پیروز می‌شوید.

۳- حضرت حافظ در بیت‌های سوم، چهارم و ششم می‌فرماید:

* حرام و نارواست بر کسی که با وجود چهره یار و گیسوی وی، به نظر کردن بر صورت یاسمن و زلف پیچان سنبل نیازی داشته باشد.

* قلندر وارسته، از جهان بریده و تاریک دنیا، به مال اندوزی کاری ندارد. زیرا کشور داری نیاز به چاره اندیشی و ژرف نگری دارد.

* این دل آشفته و عاشق ما را گریزی از آن گیسوی پیچان نباشد. پس باید کرشمه بسیار از چشم شهلای یار تحمل کند.

حال خود باید نیت خود را تفسیر نمایید.

۴- این نیت بر شما مبارک باد، ولی باید ناراحتی‌ها را با آرامی تحمل کنید و خود را دچار وسواس و اضطراب نکنید. اگر می‌خواهید عاقبت کار شما و خانوادیتان نیکو باشد، در ۷ روز متوالی، سوره مبارکه توبه آیه ۲۱ تا ۳۱ را با معنی و حضور قلب بخوانید که گشایش بسیار می‌باشد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر