عکس | عجیب‌ترین کارت تاریخ به مهدی طارمی

مهاجم ایرانی پورتو از کارت زرد، داور سرشناس پرتغالی، در دیدار با گیمارش شوکه شد.
عکس | عجیب‌ترین کارت تاریخ به مهدی طارمی
کد خبر : ۶۳۲۲۶

پیروزی پورتو در مسابقه شب گذشته مقابل ویتوریا گیمارش در دور برگشت مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال پرتغال در شرایطی به دست آمد که مهدی طارمی پس از چهار ماه دوباره به ترکیب بازگشت و برای دومین بازی پیاپی موفق به گلزنی شد تا فینالیست شوند، اما جدا از این دو اتفاق مهم برای مهاجم ایرانی و تیمش، او یک مورد عجیب را تجربه کرد.

مهدی طارمی با انگیزه زیادی برای تثبیت جایگاهش در ترکیب پورتو پای به زمین گذاشت و در همان نیمه اول پنالتی به دست آمده توسط فرانسیسکو کونسیسائو را مثل همیشه با یک ضربه مطمئن تبدیل به گل کرد و لحظاتی بعد هم موقعیت‌سازی داشت، اما در نیمه دوم که برای ایجاد یک حمله خطرناک دیگر تلاش می‌کرد، عجیب‌ترین کارت زرد تاریخ را گرفت.

ستاره ایرانی پورتو در دقیقه ۵۵ که بازی با برتری دو بر یک به سود پورتو در میانه زمین در جریان بود، پِرِس محکم روی پای مانو داشت و مقابل ضربه او قرار گرفت تا در موقعیت تک به تک قرار بگیرد، اما سرعتِ بالای توپ کاری کرد تا یک صحنه عجیب رقم بخورد.

مهدی طارمی پس از این توپ‌گیری سعی کرد با فرار سریع به سمت خط عرضی زمین دوباره توپ را بگیرد و تبدیل به موقعیت تک به تک کند، اما در حالی که توپ به سمت بیرون می‌رفت، تکل این مهاجم ایرانی هم ثمری نداشت و البته یک کارت زرد غیرمنتظره به همراه آورد.

مهاجم ایرانی پورتو پس از زدن تکل که از داخل به بیرون از زمین کشیده شد، به طور ناخواسته با وسایل عکاسان برخورد کرد و لپ‌تاپ، کیف عکاسی، صندلی و... را روی زمین انداخت (و شاید هم به تجهیزات آن‌ها خسارت زد)، ولی هرچه بود، کارت زرد عجیبی را برای او به دنبال داشت.

طارمی با وجود اینکه بدون عمد با وسایل عکاسان برخورد کرد و به دلیل تلاش زیاد برای گرفتن توپ به شدت از سوی هواداران حاضر در ورزشگاه دو دراگائو و بازیکنان ذخیره پورتو تشویق شد، اما به یکباره در بازگشت به زمین از سوی آرتور سوارس دیاز کارت زرد گرفت.

این داور ۴۴ ساله پرتغالی که تجربه قضاوت‌های حساس و مهم داخلی و بین‌المللی را در کارنامه دارد و طی ۱۱ روز اخیر هم قضاوت تیم‌های مدعی بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون در لیگ برتر پرتغال و همچنین بایر لورکوزن و وستهم انگلیس در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا را برعهده داشته، مهدی طارمی را با کارت زرد عجیب همراه کرد.

طبق قوانین، اگر داور تشخیص بدهد حرکتی مشابه با صحنه برخورد طارمی با تجهیزات عکاسان یا عواملِ کنار زمین عامدانه بود، می‌تواند از کارت زرد خود استفاده کند که آرتور سوارس هم این کار را انجام داد، اما طبق تصاویر تلویزیونی و تلاشی که مهاجم ایرانی در آن لحظه داشت، به نظر نمی‌رسید که حرکت او از روی عمد باشد.

طارمی جدا از کارت‌هایی که در ماه‌های اخیر در تیم ملی گرفته و مقابل سوریه در جام ملت‌های آسیا اخراج شد، آخرین اخطار خود در پورتو را چهار ماه قبل در هفته چهاردهم لیگ برتر پرتغال مقابل اسپورتینگ لیسبون به دلیل آرنج زدن به بازیکن حریف دریافت کرد و قبل‌تر از آن هم در هفته دوم لیگ کاپ پرتغال به دلیل جلوگیری از ضدحمله استوریل کارت زرد گرفته بود، اما شب گذشته در جدال با ویتوریا گیمارش اخطار عجیبی در کارنامه‌اش ثبت شد.

مهدی طارمی از ابتدای فصل ۲۴-۲۰۲۳ سه کارت زرد در ۱۸ بازی لیگ برتر پرتغال و یک اخطار در لیگ کاپ گرفته بود که دیشب هم در جام حذفی یک کارت غیرمنتظره دریافت کرد.

عکس | عجیب‌ترین کارت تاریخ به مهدی طارمی

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ورزش سه
مجله زندگی
ارسال نظر