آنچه نمی‌دانید | یک قانون عجیب درباره کارت‌های زرد در یک بازی فوتبال

قانون کمتر شناخته شده‌ای وجود دارد که پاسخ این پرسش را می‌دهد. قانون مورد نظر می‌گوید که کارت‌های زرد یک بازی با شروع ضربات پنالتی صفر می‌شوند.
آنچه نمی‌دانید | یک قانون عجیب درباره کارت‌های زرد در یک بازی فوتبال
کد خبر : ۶۳۳۰۵

دروازه‌بان تیم فوتبال استون‌ویلا به خاطر قانونی نه‌چندان شناخته شده؛ با وجود دریافت دو کارت زرد از زمین بازی اخراج نشد.

تیم‌های فوتبال لیل و استون‌ویلا شب گذشته (پنجشنبه) در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ کنفرانس اروپا به مصاف هم رفتند که این بازی پس از جدالی ۱۲۰ دقیقه‌ای با برتری ۲ بر یک لیل همراه شد، اما با توجه به تساوی ۳-۳ دو تیم در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، بازی به ضربات پنالتی رفت و در آنجا این استون‌ویلا بود که با برتری ۴ بر ۳ جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.

در این بازی، اما اتفاقی افتاد که برای برخی از هواداران این پرسش به وجود آمد که چرا امیلیانو مارتینس دروازه‌بان آرژانتینی استون‌ویلا با وجود دریافت دو کارت زرد، یکی در دقیقه ۳۹ به خاطر وقت‌تلف کردن و دیگری به خاطر تحریک هواداران لیل در جریان ضربات پنالتی از زمین بازی اخراج نشد؟

قانون کمتر شناخته شده‌ای وجود دارد که پاسخ این پرسش را می‌دهد. قانون مورد نظر می‌گوید که کارت‌های زرد یک بازی با شروع ضربات پنالتی صفر می‌شوند و این بدین معناست که مارتینس با وجود دریافت کارت زرد دوم، می‌توانست در ادامه ضربات پنالتی در درون دروازه استون‌ویلا بماند.

استون‌ویلا که از سال ۱۹۸۲ اولین حضور خود در مرحله نیمه‌نهایی یک رقابت اروپایی را تجربه می‌کند، باید با المپیاکوس یونان مصاف کند که فنرباغچه را از دور رقابت‌ها حذف کرد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر