اتهام عجیب و غریب به مربیان استقلال

حتما فوتبال ایران هم مثل خیلی از کشور‌های دیگر دنیا مبتلا به درجاتی از انحراف و کجروی هست، با این حال بعضی حرف‌ها را در مورد آن هرگز نمی‌توان باور کرد.
اتهام عجیب و غریب به مربیان استقلال
کد خبر : ۶۳۳۱۶

یکی از عجیب‌ترین شایعات در فضای فوتبال ایران مربوط به کم‌کاری تعمدی مربیان پرسپولیسی و استقلالی در مقابل سرخابی‌هاست.

حتما فوتبال ایران هم مثل خیلی از کشور‌های دیگر دنیا مبتلا به درجاتی از انحراف و کجروی هست، با این حال بعضی حرف‌ها را در مورد آن هرگز نمی‌توان باور کرد. به‌عنوان نمونه یکی از عجیب‌ترین شایعاتی که در این فضا ساخته می‌شود، مربوط به کم‌کاری تعمدی مربیان پرسپولیسی و استقلالی در مقابل سرخابی‌هاست.

حقیقتا نمی‌دانیم چه در سر این دوستان می‌گذرد که مثلا فکر می‌کنند مهدی تارتار، چون زمانی در پرسپولیس توپ می‌زده، حالا مقابل این تیم راه می‌دهد! طوری شده که بنده‌خدا خودش به حرف آمد و بعد از شکست ملوان آن هم با یک گل آفساید گفت: «خود استقلال ۶‌سال است پرسپولیس را نمی‌برد، از من چه توقعی دارید؟» این تازه در حالی است که او لیگ سیزدهم با گسترش‌فولاد پرسپولیس علی دایی را برد و مانع از قهرمانی سرخپوشان شد.

اصلا اخلاق حرفه‌ای و قواعد بازی جوانمردانه به کنار؛ پرسش اینجاست که حتی اگر یک مربی بخواهد به تیم سابقش راه بدهد باید چه کند؟ مثلا به ۲۰‌بازیکن تیمش بگوید شل بگیرید؟ به همین راحتی؟ آن‌ها هم قبول می‌کنند و بعدا هیچ‌کدام‌شان هیچ‌وقت این راز را افشا نمی‌کنند؟ چنین چیزی ممکن است؟ از همه این‌ها که بگذریم از نظر شغلی هیچ‌چیز برای چنین مربیانی بهتر از آن نیست که در مسابقات مهم پخش زنده برابر پرسپولیس و استقلال بدرخشند.

گل‌محمدی نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم پرسپولیس کالدرون را برد که در نیم‌فصل دوم توانست جای او را بگیرد، وگرنه هواداران یک مربی مفلوک بازنده را چطور قبول می‌کنند؟ همین داستان در مورد مربیان استقلالی مثل محمود فکری، علیرضا منصوریان و رضا عنایتی هم وجود داشته است. دست بردارید از این داستان‌سرایی‌ها لطفا!

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر