اخاذی روانشناس قلابی از مردم با اسلحه و بی‌سیم !

متهم گفت: به‌قصد اخاذی و ارتباط با خانم‌ها با پوشش روانشناس در اینستاگرام فعالیت می‌کردم و پس از صحبت‌های کوتاه با ترغیب آنان به مراجعه حضوری، در دفتر کار خودم با استفاده از اسلحه و بی‌سیم اقدام به تهدید و اخاذی از آن‌ها می‌کردم.
اخاذی روانشناس قلابی از مردم با اسلحه و بی‌سیم !
کد خبر : ۶۳۳۹۴

رئیس پلیس فضای تولیدوتبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: مجرم با پوشش روانشناس با خانم‌ها ارتباط می‌گرفت و پس از ملاقات حضوری با استفاده از اسلحه و بی‌سیم ازآن‌ها اخاذی می‌کرد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اظهار کرد: خانم جوانی به پلیس فتای پایتخت مراجعه کرد و مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با اغفال وی اقدام به اخاذی از وی می‌کند.

وی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت؛ "به‌علت مشکلات شخصی نیاز به روانشناس داشتم که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک روانشناس آشنا شدم که یک صفحه روانشناسی داشت و مطالب خوبی گذاشته بود و در صحبت‌های اولیه احساس کردم این شخص می‌تواند کمکم کند برای همین آدرس دفتر او را گرفتم و حضوراً مراجعه کردم که پس از حضورم اقدام به آزار و اذیت بنده کرد و با نشان دادن اسلحه و بی‌سیم من را تهدید و از بنده اخاذی کرد".

معظمی گودرزی با اشاره به بررسی آنی پرونده توسط افسران سایبری پلیس فتای پایتخت گفت: بلافاصله پس از بررسی اظهارات شاکی و تحقیقات سایبری، اقدامات اولیه پرونده آغاز شد و موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ۱۰ نفر گفت: کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی متوجه شدند مجرم با جعل عنوان روانشناس در اینستاگرام فعالیت می‌کند و بعد از پیدا کردن سوژه‌های خود اهداف مجرمانه خود را پیش می‌برد که با تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس این فرد شناسایی و پس از تشریفات قضایی در محل اختفای خود دستگیر شد و یک قبضه سلاح کمری و تعدادی بیسیم نیز از وی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه این شخص دارای سابقه بیماری روانی است، بیان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا گفت؛ "به‌قصد اخاذی و ارتباط با خانم‌ها با پوشش روانشناس در اینستاگرام فعالیت می‌کردم و پس از صحبت‌های کوتاه با ترغیب آنان به مراجعه حضوری، در دفتر کار خودم با استفاده از اسلحه و بی‌سیم اقدام به تهدید و اخاذی از آن‌ها می‌کردم.

معظمی گودرزی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنید چرا که نتیجه این اعتماد گرفتار شدن شما در دام شیادان اینترنتی است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر