زیباترین نقطه گرمسیری جهان را بشناسید

بورا بورا در حدود قرن سوم پس از میلاد دارای ساکنان بومی بود تا اینکه کاوشگر مشهور، جیمز کوک، آن را در سال ۱۷۲۲ کشف کرد.
زیباترین نقطه گرمسیری جهان را بشناسید
کد خبر : ۶۳۸۱۲

سواحل شگفت‌انگیز زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارند که با زیبایی محسور کننده خود توجه گردشگران را به خود برانگیخته‌اند. اما علاوه بر مقوله زیبایی، برای مشخص کردن بهترین ساحل جهان، عوامل دیگری نظیر هویت تاریخی و اهمیت فرهنگی نیز دخیل هستند.

به گزارش ام اس ان، اخیرا یک راهنمای ساحلی مستقر در لندن لیستی از ۱۰۰ ساحل برتر دنیا را منتشر کرد که در صدر آن ساحل جزیره بورا بورا به چشم می‌خورد.

این جزیره گرمسیری که از جزایر متعلق به کشور فرانسه است در اقیانوس آرام و بین آمریکا و استرالیا واقع شده است. این جزیره با اینکه فاصله زیادی با فرانسه دارد، اما دارای فرودگاهی به نسبت مدرن بوده و همین باعث می‌شود دسترسی به آن سخت نباشد.

از این جزیره که مجموعا ۳۱ کیلومتر مربع مساحت دارد اغلب به‌عنوان زیباترین جای دنیا یاد می‌شود، بورا بورا دارای دو آتشفشان کوه‌های پاهیا و اوتمانو بوده و با چند جزیره کوچکتر نیز احاطه شده است.

ساحل معروف آن با نام «ماتیرا» کاملا یادآور مفهوم کلمه بهشت است و از هر زاویه یک منظره شگفت‌انگیز از آب‌های اقیانوس آرام را ارائه می‌دهد، گفته می‌شود شن‌های آن آنقدر نرم هستند که گویی بر روی پودر قند قدم می‌زنید.

با وجود تنها ۸ هزار ساکن، این جزیره و ساکنانش از تاریخ و فرهنگ عمیقی برخوردار هستند که ارزش بازدید از آن را چند برابر می‌کند.

بورا بورا در حدود قرن سوم پس از میلاد دارای ساکنان بومی بود تا اینکه کاوشگر مشهور، جیمز کوک، آن را در سال ۱۷۲۲ کشف کرد.بورا بورا در حدود قرن سوم پس از میلاد دارای ساکنان بومی بود تا اینکه کاوشگر مشهور، جیمز کوک، آن را در سال ۱۷۲۲ کشف کرد.

این جزیره تا سال ۱۸۸۸ یک پادشاهی مستقل بود تا اینکه فرانسوی‌ها آن را به‌عنوان مستعمره به اراضی خود اضافه کردند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
کاماپرس
مجله زندگی
ارسال نظر