خواهرکشی برای جلوگیری از بدنامی | جنایت بزرگ برادر ۱۷ ساله

صبح روز پنج شنبه گذشته (ششم اردیبهشت) جسد زن جوانی روی تخت کالبدشکافی قرارگرفت که برای تعیین علت مرگ از بیمارستان طالقانی به پزشکی قانونی مشهد انتقال یافته بود.
خواهرکشی برای جلوگیری از بدنامی | جنایت بزرگ برادر ۱۷ ساله
کد خبر : ۶۳۸۷۵

پسر ۱۷ ساله که خواهرش را به قتل رسانده است، می‌گوید برای جلوگیری از بدنامی دست به این جنایت زد.

راز قتل زن ۲۳ ساله مطلقه، هنگامی روی تخت کالبد شکافی پزشکی قانونی مشهد فاش شد که حکایت عجیب و تاسف بار آن به ماجرای خواهرکشی برای جلوگیری از «بدنامی» گره خورد.

صبح روز پنج شنبه گذشته (ششم اردیبهشت) جسد زن جوانی روی تخت کالبدشکافی قرارگرفت که برای تعیین علت مرگ از بیمارستان طالقانی به پزشکی قانونی مشهد انتقال یافته بود. باآن که آثار اقدامات درمانی خاصی روی جسد دیده نمی‌شد و احتمال مرگ زن ۲۳ ساله قبل از انتقال به بیمارستان وجود داشت، اما خانواده وی در حالی که مدعی بودند او به مرگ طبیعی جان باخته است، اصرار داشتند تا زودتر جسد را برای خاک سپاری تحویل بگیرند!


در همین حال دکتر رضازاده (رئیس سالن تشریح پزشکی قانونی) که به ماجرای مرگ این زن جوان مشکوک شده بود برای بررسی‌های دقیق‌تر در روند کالبد شکافی وارد سالن تشریح شد، اما هنوز کادر پزشکی مشغول فراهم آوردن مقدمات کالبد شکافی بودند که ناگهان رئیس سالن تشریح براساس تجربیات پزشکی خودرگه‌هایی از جنایت را زیر گلوی زن جوان مشاهده کرد چراکه آثار بسیار ظریفی از انسداد راه تنفسی بر این فرضیه جنایی مهر تایید می‌زد. گزارش روزنامه خراسان حاکی است لحظاتی بعد پزشک قانونی در تماس تلفنی با قاضی ویژه قتل عمد مشهد از وقوع جنایتی هولناک خبر داد که آثار انکار ناپذیر آن روی تخت کالبد شکافی نمایان شده بود بنابراین طولی نکشید که قاضی دکتر صادق صفری به همراه گروهی از افسران کارآزموده پلیس آگاهی عازم سالن تشریح پزشکی قانونی شد وبدین ترتیب جلسه تحلیل و کارشناسی این ماجرای تکان دهنده در گوشه‌ای از اتاق پزشکی قانونی برگزار شد. در همین حال قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که با توجه به اصرار‌های پدر «ساجده» برای تحویل جسد، تردیدی نداشت جنایتی خانوادگی رخ داده است در یک دستور محرمانه از کارآگاهان خواست، پدر ساجده را با دقت زیر نظر بگیرند و در صورت نیاز او را بازداشت کنند. این اقدامات قضایی در حالی آغاز شد که سرهنگ، ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی و سرپرست گروه کارآگاهان) فرضیه وقوع جنایت در یک اصطبل روستایی را مطرح کرد و با اشاره به وجود یک پرکاه ریز و ذره‌ای فضله گوسفند روی لباس‌های مقتول، به واکاوی فرضیه جنایی مذکور پرداخت. دقایقی بعد «پدر ساجده» در گوشه‌ای خلوت از ساختمان پزشکی قانونی زیر رگبار سوالات انحرافی و تخصصی قرارگرفت و ناگهان پرده از ماجرای جنایی هولناکی برداشت که توسط پسر ۱۷ ساله اش رقم خورده بود.

او گفت:دخترم مدتی قبل از همسرش طلاق گرفت، اما حرف‌های مردم و تهمت‌های آنان درباره رفتار‌های دخترم پایانی نداشت به گونه‌ای که حتی دوستان پسرم او را به خاطر رفتار‌های خواهرش تحقیر می‌کردند. به همین دلیل پسرم که «حنظله» نام دارد عصبانی شده وخواهرش را در اصطبل ویلایی که درآن سرایدار هستیم به قتل رسانده است البته من از ماجرا اطلاعی نداشتم فقط پسرم با من تماس گرفت و مرگ خواهرش را خبر داد. من هم سراسیمه خودم را به اصطبل رساندم و، چون کاری از دستم ساخته نبود پیکر بی جان او را به بیمارستان بردم، ولی چون ترسیدم این ماجرا لو برود قتل دخترم را پنهان کردم و ..

به دنبال اعترافات این مرد میان سال، بی درنگ گروهی از کارآگاهان با هدایت مستقیم رئیس دایره قتل عمد آگاهی مشهد، عازم روستای کورده در حاشیه جاده آسیایی مشهد-چناران شدند و نوجوان ۱۷ ساله را درحالی دستگیر کردند که کنار ویلای محل جنایت نشسته و غرق در افکار خود بود.

این نوجوان ۱۷ ساله پس از انتقال به مشهد، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود از ارتکاب قتل در اصطبل ویلای زیبا را سرزنش‌ها و حقارت‌هایی دانست که از سوی برخی افراد به خاطر رفتار‌های خارج از عرف خواهرش بیان می‌شد. «حنظله» در بیان چگونگی قتل به قاضی دکتر صفری گفت:وقتی خواهرم وارد اصطبل ویلا شد من هم درون اصطبل رفتم و درحالی که دستم را دور گردن او حلقه می‌زدم درباره رفتار‌های نامتعارفش پرسیدم که جواب سربالا داد، من هم او را برای جلوگیری از «بدنامی» خفه کردم! وبعد با پدرم تماس گرفتم...

تحقیقات بیشتر درباره این حکایت عجیب جنایی در حالی زیر نظر سروان منفرد (افسر پرونده) ادامه دارد که مقام قضایی از تلاش‌های گسترده و به کارگیری تجربیات ارزنده پلیسی سرهنگ، ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) ودقت نظر علمی دکتر «رضا زاده» قدردانی کرد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر