لیلا حاتمی همه را سورپرایز کرد | تصویر دیده‌نشده از عروسی زری خوشکام + عکس

استعداد قابل توجه زری خوشکام در بازیگری، در کنار زیبایی خیره کننده‌ای که داشت، توجه فیلمسازان آن موقع را به سمتش جلب کرد.
لیلا حاتمی همه را سورپرایز کرد | تصویر دیده‌نشده از عروسی زری خوشکام + عکس
کد خبر : ۶۳۸۹۹

زری خوشکام، مادر لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران در سال ۱۳۲۶ در شهر اصفهان به دنیا آمد و تحصیلات خود را در تهران و لندن گذراند . دوره‌های کلاس باله را در سازمان ملی باله را نیز به اتمام رسانید.

او در سال ۱۳۵۰ با علی حاتمی کارگردان برجسته ایرانی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر به نام لیلا است که او نیز بازیگر سینما و تلویزیون است. همسرش علی حاتمی در ۱۴ آذر ۱۳۷۵ بر اثر سرطان درگذشت.

شروع فعالیت سینمایی
از سال ۱۳۵۰ وارد عرصه بازیگری شده و با فیلم «کلبه‌ای آن سوی رودخانه» وارد سینما شد. نقش مرد‌های مقابل او را در این فیلم ناصر ملک مطیعی و همایون بهادران ایفا می‌کردند. استعداد قابل توجه او در بازیگری، در کنار زیبایی خیره کننده‌ای که داشت، توجه فیلمسازان آن موقع را به سمتش جلب کرد.

بازی در مقابل ستاره‌های سینمای قبل از انقلاب
بدین ترتیب جدای از اولین تجربه اش در بازی در مقابل ناصر ملک مطیعی، بازی در کنار محمدعلی فردین و ایرج رستمی در فیلم مرد و بازی در برابر بهروز وثوقی و بهمن مفید در فیلم رشید و بازی در برابر سعید راد و محمدعلی جعفری در فیلم الکلی و بازی در برابر ایرج قادری در فیلم توبه و …. نمونه‌هایی از فعالیت‌های او به عنوان بازیگر دربرابر هنرپیشه‌های درجه یک سینمای ایران در آن روزگاراست. از دیگر بازی‌های او فیلم‌های آدمک و تپلی و .. می‌باشد.

کناره گیری از سینما به علت مادر شدن
زری خوشکام پس از تولد تنها فرزندشان لیلا در مهرماه سال ۵۱ عملاً از سینما کنار کشید و تا قبل از انقلاب تنها در یک نقش یعنی نقش خانم عزت الدوله در سریال سلطان صاحبقران ظاهر شد.

لیلا حاتمی همه را سورپرایز کرد | تصویر دیده‌نشده از عروسی زری خوشکام + عکس

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ساناپرس
مجله زندگی
ارسال نظر