این پرسپولیسی رویای مهاجرت دارد

احمد گوهری اعتقاد دارد در پرسپولیس به او فرصت کمی داده شد، اما با این وجود حضور در جمع قرمز‌ها را بهترین انتخاب برای خودش می‌داند.
این پرسپولیسی رویای مهاجرت دارد
کد خبر : ۶۴۰۰۴

احمد گوهری یکی از چهره‌های ویژه بازی آلومینیوم اراک و پرسپولیس بود. او که مقابل تیم سابقش قرار گرفته بود، در ضیافت پنالتی‌ها، ضربات وحید امیری و دانیال اسماعیلی‌فر را مهار کرد تا نقش مهمی در صعود آلومینیوم به جمع ۸ تیم جام حذفی داشته باشد. گوهری که بازی با پرسپولیس را یکی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر میداند، می‌گوید در بازی با تیم سابقش و مقابل هواداران اراک سربلند شده است.

بازی چطور بود؟
بازی جذابی بود و خوشحالم که برنده شدیم. این بازی در واقع بازی شروین بزرگ بود که ۲گل زد و نقش مهمی در برگشت تیم ما داشت. همه ما برای او خوشحالیم. شروین در این مدت خیلی زحمت کشیده بود و حقش بود که در این بازی خودی نشان دهد.

فکر می‌کردی بازی اینقدر جذاب شود؟
آخرین باری که یک بازی ۴-۴شد، یادتان هست؟ ما ۲بار در ۱۲۰دقیقه و یک‌بار هم در پنالتی‌ها کامبک زدیم. در واقع می‌توان گفت این بازی، یک مسابقه کاملا تاکتیکی بود و ۲تیم خیلی خوب همدیگر را می‌شناختند. تیم ما از لحاظ ذهنی در شرایط خوبی قرار داشت. در دقایق پایانی گل زدیم و برای جبران نتیجه ناامید نبودیم. این یکی از زیباترین بازی‌های چند سال اخیر در فوتبال ایران بود.

بعد از اینکه با ۲گل از پرسپولیس عقب افتادید، دوربین روی صورت تو زوم کرد و مشخص بود که بابت نتیجه ناراحت هستی. در آن لحظه فکر می‌کردی که یک پایان خوش برای تو و آلومینیوم رقم بخورد؟
طبیعی بود که بعد از عقب افتادن از پرسپولیس ناراحت باشم. من بازیکن آلومینیوم هستم و الان پیراهن این تیم را بر تن دارم، زمانی هم که در پرسپولیس بودم با جان و دل برای تیمم کار می‌کردم. من دنبال نقش بازی کردن نیستم و هر جا که بازی کرده‌ام تمام وجودم را گذاشته‌ام تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشم. اگر در این بازی می‌باختیم و من ناراحت می‌شدم، آدم خوب داستان بودم؟ مهم پیروزی تیم بود که الان هم بابت این موضوع خوشحالم.

بعضی از هواداران پرسپولیس هم حرف‌هایی زده‌اند که ناراحت شده‌ای؟
هواداران پرسپولیس آنهایی هستند که به ورزشگاه می‌روند و تیمشان را تشویق می‌کنند. هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف داشته‌اند و هیچ‌وقت حرف‌های آنهایی که در فضای مجازی هستند، برایم مهم نبوده و نیست.

در مورد درخشش خودت در ضربات پنالتی صحبت کن.
من باید وظیفه‌ام را به بهترین شکل انجام دهم و این مهم‌ترین فاکتور است. هر بازیکنی باید تلاش کند تا بهترین باشد.

در ۲۸سالگی از جایگاه خودت در فوتبال ایران راضی هستی؟
بخش بزرگی از موفقیت‌های یک بازیکن به انتخاب‌هایش مربوط می‌شود. من یک بازیکن جوان و ناپخته بودم و به همین دلیل در مقاطعی تصمیمات درستی نگرفته‌ام و گاهی اوقات انتخاب‌های خوبی نداشته‌ام. من به این فکر نمی‌کنم که اگر فلان آدم، فلان کار را برایم انجام می‌داد، الان وضعیتم فرق می‌کرد. گاهی اوقات به تصمیماتی که قبلا گرفتم فکر می‌کنم و به‌خودم می‌گویم اگر اینجا هستم، چه بالا و چه پایین، به‌خودم مربوط می‌شود نه شخص دیگری. خیلی دوست داشتم در این سن بیرون از ایران و در اروپا فوتبال بازی می‌کردم ولی فعلا اینجا هستم. من همیشه روی پای خودم ایستاده‌ام و هیچ وقت نخواسته‌ام کسی برایم کاری انجام دهد.

در این سن رفتن به یک تیم خارجی دور از دسترس به‌نظر می‌رسد.
انسان به امید زنده است و من خیلی دوست دارم بازی در اروپا را تجربه کنم.

شاید اگر در پرسپولیس بیشتر بازی می‌کردی، موقعیت بهتری برای لژیونرشدن داشتی؟
تلاشم را در پرسپولیس کردم ولی فرصت کمی به من داده شد، البته که پرسپولیس بهترین انتخاب برای من بود. گاهی اوقات دل آدم برای گذشته‌ها تنگ می‌شود ولی باید به آینده نگاه کرد.

در مورد دست‌نوشته‌ای که قبل از بازی به دیوار خانه‌ات زدی، صحبت کن.
شما وقتی در پرسپولیس یا استقلال هستید و بعد‌ها قرار است جلوی تیم سابق‌تان بازی کنید، یک‌سری افراد که تعدادشان زیاد نیست و ذهن بیماری دارند، شروع می‌کنند به حاشیه‌سازی. من دوست داشتم در این بازی سربلند باشم و بعد از مسابقه وقتی به خانه برگشتم، اول به آن دست‌نوشته نگاه کردم.

در مورد کیفیت بازی‌ها در این فصل چه صحبتی داری؟
کیفیت بازی‌ها خوب بوده و اکثر تیم‌ها سعی می‌کنند روی زمین فوتبال بازی کنند. زیاد نباید از تیم‌ها ایراد بگیریم و البته باید امکانات سخت‌افزاری فوتبال ایران را هم درنظر گرفت که در این زمینه شرایط خوبی نداریم.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر