خبر خوش برای بازنشستگان | تصمیم جدید صندوق بازنشستگی برای پرداخت معوقات، وام و بیمه تکمیلی

صندوق بازنشستگی کشوری درخصوص پرداخت معوقات، وام و بیمه تکمیلی، تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد.
خبر خوش برای بازنشستگان | تصمیم جدید صندوق بازنشستگی برای پرداخت معوقات، وام و بیمه تکمیلی
کد خبر : ۶۴۲۱۸

جزئیات تصمیم جدید صندوق بازنشستگی کشوری برای پرداخت معوقات، وام و بیمه تکمیلی بازنشستگان اعلام شد.

صندوق بازنشستگی کشوری درخصوص پرداخت معوقات، وام و بیمه تکمیلی، تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد.

بازنشستگان با حضور در صندوق بازنشستگی کشوری، مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

جمعی از بازنشستگان از شهر‌های گیلان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان، تهران، اهواز، لارستان، گرگان، همدان، سبزوار و سمنان با حضور در صندوق بازنشستگی کشوری، به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند.

در این نشست، تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد برای مواردی که در متناسب سازی مهر ۹۹، از جمله حق اشعه، سختی کار و... مغفول مانده، بر اساس بند «۷» بخشنامه شماره «۲۴۱۸۶۳» مورخه ۱۳۹۹/۷/۱ سازمان برنامه و بودجه کشور، طی نامه‌ای به صورت مصداقی اعلام تا در سازمان مورد بررسی و تصمیم مقتضی گرفته و به صندوق ابلاغ شود.

قرار شد از آنجا که موافقت سازمان امور اداری و استخدامی مبنی بر طبقه/‌گروه ۲۸ سال خدمت گرفته شده، اما مکاتبه‌ای جهت تامین منابع از سازمان برنامه و بودجه کشور انجام گرفته است، چند نفر انتخاب و به همراه مسئولین صندوق، نشستی در سازمان انجام و برای برقراری احکام آنها از سال جاری موافقت کسب گردد، اما برای معوقات آن از محلی که سازمان مخالفت کرده است پیشنهاد جدیدی داده شود.

مقرر شد بازنشستگانی که در فواصل بین مهر ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند، بر اساس ماده چهار بخشنامه میانگین ۲۴ ماه حقوق آنها بعد از اجرای متناسب‌سازی صورت گیرد که چنانچه فوق العاده‌ای (مثل فوق العاده ویژه و...) در این تاریخ در زمان شاغلی گرفته‌اند موردی اگر وجود دارد بررسی و اعمال شود.

در عین حال، کسانی که در دو سال گذشته درخواست وام داده‌اند، اما اخذ نکرده‌اند در شیوه نامه جدید در اولویت پرداخت قرار می‌گیرند.

کلیه اسناد بیمه‌ای درمان تحقق یافته تا پایان اسفند ۱۴۰۲ به عهده شرکت آتیه‌سازان است و اسناد بیمه‌ای از اول فروردین ۱۴۰۳ به عهده برنده بیمه‌گر امسال خواهد بود، بدیهی است شرکت برنده بعد از اخذ اسناد باید ظرف ۳۰ روز نسبت به پرداخت آن اقدام نماید.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر