عکس | این بازیگر زندان‌رفته هم مهاجرت کرد

صادقی با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش اعلام کرد با رأی دادگاه به جرم تشویق برای بر هم زدن امنیت کشور به ۵ سال حبس محکوم شده است.
عکس | این بازیگر زندان‌رفته هم مهاجرت کرد
کد خبر : ۶۴۳۲۹

محمد صادقی بازیگر جوان تئاتر و تلویزیون که تیر ماه ۱۴۰۲ به دنبال انتشار ویدئو‌هایی در اینستاگرامش در خصوص حجاب بازداشت و نزدیک به یک ماه بعد با قرار وثیقه آزاده شد، در مصاحبه‌ی دیروز خود با بی بی سی فارسی اعلام کرد به صورت قانونی از مرز ایران وارد ترکیه شده و هم اکنون در پاریس مستقر است.

محمد صادقی آذر ماه ۱۴۰۲ از محکومیت خود به ۵ سال حبس به جرم تشویق به بر هم زدن امنیت کشور خبر داده بود.

صادقی با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش اعلام کرد با رأی دادگاه به جرم تشویق برای بر هم زدن امنیت کشور به ۵ سال حبس محکوم شده است.

این بازیگر در ویدئوی خود گفت دادگاه انقلاب شعبه ۲۸ او را به اتهام «تشویق مردم به جنگ و کشتار علیه برهم زدن امنیت کشور» به ۵ سال زندان محکوم کرده است و این حکم به تأیید شعبه ۳۶ نیز رسیده است.

 

عکس | این بازیگر زندان‌رفته هم مهاجرت کرد

محمد صادقی روز ۲۵ تیرماه در منزل خود بازداشت و پس از ۳۵ روز، سی اُم مردادماه با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست رسیدگی به پرونده با قرار وثیقه موقتا آزاد شد.

صادقی پس از آزادی از زندان، ویدئویی از خود منتشر کرد که او را در حال خواندن ترانه معروف «قاب شیشه ای» با صدای سیاوش قمیشی نشان می‌دهد. او همچنین پس از آزادی تصویری از خود در آغوش مادرش منتشر کرد.

محمد صادقی اواخر تیر ماه ۱۴۰۲ در اینستاگرام خود ویدئو‌هایی منتشر کرد که در آن نسبت به درگیری گشت ارشاد با یک زن در خیابان اعتراض تندی با چاشنی تهدید داشت؛ موضوعی که منجر به بازداشت او شد.

او با انتشار چند استوری عصبانیت خود را نسبت به ویدئوی درگیری یک مامور گشت ارشاد با یک زن بر سر حجاب ابراز کرد. یک روز بعد، خبرگزاری میزان، رسانه‌ی رسمی قوه قضاییه اعلام کرد: «محمد صادقی، بازیگری که طی روز‌های گذشته با تولید محتوا‌ی غیرمتعارف و غیرقانونی در شبکه‌های اجتماعی مخاطبانش را به خشونت دعوت کرده بود، با دستور قضایی بازداشت شد».

او در ویدئو‌های خود حرف‌های تندی زد که برخی رسانه‌ها آن را «تهدید به قتل پلیس» تلقی کردند.

انتشار این ویدئو‌ها از سوی محمد صادقی باعث شد ماموران اطلاعات تهران برای دستگیری او راهی خانه اش در شرق تهران شوند. «همشهری» در همین رابطه نوشت: «گفته می‌شود بعد از حضور ماموران او با حضور در بالکن منزل تهدید به خودکشی کرده است، اما در نهایت خود را تسلیم ماموران می‌کند.»

صادقی لحظه دستگیری‌اش توسط ماموران را در لایو اینستاگرامی خود ثبت کرده بود که در بخشی از آن دیده می‌شد بیرون پنجره ایستاده و در حال فیلم گرفتن از تلاش ماموران برای دستگیری خود بود.

این بازیگر پیش‌تر به خاطر نوع پوشش خود خبرساز شده بود.

محمد صادقی متولد سال ۱۳۷۲ در تهران است. او اصالت مازندرانی دارد؛ پدرش بابلی و مادر او اهل آمل است. وی فارغ التحصیل مدیریت اجرایی با گرایش صنایع در مقطع لیسانس است.

ورزش تکواندو را به صورت حرفه‌ای دنبال کرده و تا تیم ملی نوجوانان ادامه داد، اما به دلیل علاقه به هنر، آن را کنار گذاشت.

از دوران دانشجویی وارد نمایش‌های گروهی دانشگاه شد و بعد از پایان تحصیلات خود با گذراندن دوره‌های بازیگری در کلاس‌های آزاد، فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای با حضور در صحنه تئاتر آغاز کرد.

در اولین تجربه بازی در مقابل دوربین، از طرف حسین سهیلی زاده برای ایفای نقش در سریال مانکن به عنوان نقش «آبتین» انتخاب شد که مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بسیاری از مخاطبان او را چهره جدید و با استعداد در بازیگری نامیدند.

بازیگر نقش آبتین پس از سریال مانکن، به جمع بازیگران سریال افرا به کارگردانی بهرنگ توفیقی پیوست و در کنار بازیگران مطرح این مجموعه، نقش «پیمان» را ایفا کرد.

سریال بی همگان نیز تجربه همکاری مجدد محمد صادقی با بهرنگ توفیقی است که پخش آن از مهرماه ۱۴۰۱ آغاز شد. محمد صادقی مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
روزیاتو
مجله زندگی
ارسال نظر