بازی مرگ و زندگی ایران در لیگ ملت‌های والیبال

ایران در اولین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد سوم خرداد ماه به مصاف صربستان خواهد رفت.
بازی مرگ و زندگی ایران در لیگ ملت‌های والیبال
کد خبر : ۶۴۳۴۲

اولین حریف ایران در لیگ ملت‌های والیبال یک تیم اروپایی است.

تیم ملی والیبال صربستان که آخرین‌بار در المپیک لندن حضور داشته است، با سرمربی باتجربه و نام‌آشنای خود ایگور کولاکوویچ به دنبال صعود به المپیک است. آنها برای رسیدن به این مقصود باید نتایج درخشانی در لیگ ملت‌های والیبال کسب کنند.

ایران در اولین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد سوم خرداد ماه به مصاف صربستان خواهد رفت به همین منظور نگاهی به این تیم می‌اندازیم.

تیم والیبال صربستان در حال حاضر با ۲۵۳ امتیاز در رتبه نهم رنکینگ جهانی قرار دارد. این تیم در منطقه‌ای قرار دارد که اگر این رتبه را حفظ کند می‌تواند از طریق رنکینگ راهی المپیک شود. سرمربیگری این تیم بر عهده ایگور کولاکوویچ مونته‌نگرویی است که چندین سال هدایت تیم ملی والیبال ایران را بر عهده داشته و به خوبی والیبال ایران را می‌شناسد.

*عملکرد ضعیف در سال‌های گذشته:
تیم ملی والیبال صربستان علی‌رغم داشتن ستاره‌های زیاد، چندین سال است نتوانسته آن‌طور که باید و شاید نتایج درخشانی کسب کند و لیگ ملت‌های والیبال یکی از آخرین فرصت‌ها برای این نسل از بازیکنان صربستان است.

*نتایج سال گذشته:
سال گذشته صربستان نتایج خوبی کسب نکرد. آنها در اولین تورنمنت در لیگ ملت‌های والیبال با شش برد و شش شکست نهم شدند و نتوانستند به مرحله دوم صعود کنند. در جام ملت‌های اروپا در یک چهارم نهایی برابر لهستان شکست خوردند و بالاخره در مسابقات انتخابی المپیک پایین‌تر از آمریکا، ژاپن، اسلوونی و ترکیه قرار گرفتند و نتوانستند جواز حضور مستقیم به المپیک را کسب کنند.

*ستاره‌های صربستان:
الکساندر آتاناسوویچ، مارکو پودراسکانن، نیکولا یُوُویچ، اوروش کواچوویچ، مارکو ایوویچ، دراژن لوبوریچ، میران کویونجویچ و پاوله پریچ از ستاره‌های فعلی این تیم هستند.

*کار سخت ایران
تیم ملی والیبال ایران اگر می‌خواهد این تیم را کنترل کند و بازی را پیروز شود، باید نقطه قوت این تیم که پست قطر پاسور و دریافت کننده است را از کار بیندازد. دراژن لوبوریچ و الکساندر آتاناسویچ دو قطر پاسور این تیم و اوروش کواچوویچ، میران کویونجیچ، پاوله پریج و مارکو ایوویچ دریافت کننده‌های این تیم هستند که دست ایگور کولاکوویچ را در این پست‌ها بسیار باز کرده است.

*آخرین تقابل با ایران در لیگ ملت‌های والیبال:
تیم ملی والیبال ایران در فصل قبل مقابل صربستان در لیگ ملت‌های والیبال قرار نگرفت و آخرین تقابل این دو تیم به سال ۲۰۲۲ بازیکنان برمی‌گردد که تیم ملی والیبال ایران در آخرین دور گروهی این تیم را شکست داد و راهی هشت تیم برتر شد.

*هدف صربستان:
بدون شک هدف این تیم کسب نتایج خوب در دوازده بازی لیگ ملت‌های والیبال است. آنها اگر برابر تیم‌های قوی‌تر از خود ست بگیرند و برابر تیم‌های پایین‌تر از خود در رنکینگ پیروز شوند قطعا به المپیک می‌رسند. دیدار اول ایران در لیگ ملت‌های والیبال برابر صربستان است و با توجه به اینکه ایران معمولا تورنمنت‌ها را خوب شروع نمی‌کند کار فوق‌العاده سختی مقابل این تیم خواهد داشت.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ورزش سه
مجله زندگی
ارسال نظر