پاسخ‌های جالب و خواندنی جواد نکونام به خبرنگاران

نکونام گفت: دو تیم با هم بازی می‌کنند... یک تیم بازی را برنده می‌شود... من دوست دارم که تیم من بازی را ببرد. فلسفه من این است!
پاسخ‌های جالب و خواندنی جواد نکونام به خبرنگاران
کد خبر : ۶۴۴۴۱

انتقاد از سبک بازی استقلال، سوال تکراری است که در نشست خبری نکونام از سرمربی آبی‌ها پرسیده شد که او واکنش جالب و متفاوتی به این موضوع داشت. 

یکی از انتقاداتی که از ابتدای فصل به سبک بازی تیم جواد نکونام مطرح بوده، بازی تدافعی و یا تمرکز روی کسب پیروزی با حداقل اختلاف گل بوده است. انتقادی که البته از سوی اکثریت جامعه هواداری استقلال رد شده و آبی‌ها اعتقاد دارند اگر تیمشان می‌تواند با این نوع بازی عنوان قهرمانی را کسب کند، مشکلی با پیروزی‌های ناپلئونی و کمترین اختلاف ممکن ندارند.

با این حال، در بسیاری از نشست‌های خبری جواد نکونام، این سوال از سرمربی استقلال مطرح شده که سبک بازی تیم او تدافعی است و او نیز در پاسخ اعلام کرده که مشکلی با این نوع بازی ندارد.

در کنفرانس پیش از بازی فردا برابر ذوب‌آهن نیز یک‌بار دیگر این سوال از نکو پرسیده شد. او درخصوص صحبت‌هایی که از ابتدای لیگ درباره سبک بازی استقلال مطرح می‌شود و اینکه این صحبت‌ها چقدر برای او اهمیت دارد و آیا او به این اظهارات اصلا توجهی می‌کند یا نه، گفت: من هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم.

اما در پایان نشست خبری یک‌بار دیگر این سوالات از نکونام پرسیده شد که متن آن را بی‌کم و کاست با هم می‌خوانیم:

خبرنگار اول: خیلی از هواداران دوست دارند که فوتبال هجومی‌تری را از استقلال ببینند... (در این لحظه جواد نکونام به صحبت‌های مطرح شده پوزخند طعنه‌آمیزی زد)

خبرنگار اول با دیدن خنده‌های نکونام با لحنی که سعی در توضیح دادن سوالش داشت، در ادامه گفت: این را از آن جهت می‌خواهم بگویم که آیا برد یک بر صفر برای شما معقول‌تر است یا نه مثلاً بازی با یک نتیجه پرگل به پایان برسد... مثلاً پیروزی چهار بر دو یا سه بر دو شود.

(در شرایطی که نکونام قصد داشت به این سوال پاسخ دهد، ناگهان خبرنگار دوم به میان صحبت‌های سرمربی استقلال پرید)

خبرنگار دوم: آقای نکونام جسارتا من سوال ایشان را کامل کنم.

زمانی‌که خبرنگار دوم قصد داشت تا به قول خودش سوال خبرنگار اول را کامل کند، نکونام مدعی شد که آنها از قبل با همدیگر (سوالی که قرار است پرسیده شود) هماهنگ کرده‌اند.

نکونام نیز با تعجب رو به خبرنگار دوم کرد و گفت: نه خب شما نمی‌توانید سوال او را کامل کنید. پس با همدیگر هماهنگ کرده‌اید. (خنده نکونام و خبرنگاران حاضر در نشست) خدا را شکر دارد یک‌سری چیز‌ها می‌آید بیرون!

خبرنگار اول نیز در واکنش به صحبت‌های نکونام گفت: نه ما فقط سوال فنی پرسیدیم.

نکونام اظهارات خبرنگار اول و توضیحاتش را قبول نکرد و با اشاره به خبرنگار دوم، روی موضع خود مبنی بر هماهنگ بودن این سوال تأکید کرد.
سرمربی استقلال نیز در شرایطی که با دست خبرنگار دوم را نشان می‌داد رو به خبرنگار اول کرد و گفت: نه خوب الان ایشان که می‌خواهد سوال را کامل کند یعنی شما با هم هماهنگ هستید.

خبرنگار اول نیز که تلاش می‌کرد برای سرمربی استقلال توضیح دهد که او دچار سوءتفاهم شده است، گفت: من نیز همین سوال را می‌خواستم بپرسم و اینکه هواداران... (سوال او ناتمام ماند.)

نکونام با اشاره به تکراری بودن این اتفاقات، گفت که از اول فصل، استوار سر جایش ایستاده است.
سپس نکونام وارد بحث شد و گفت: مهم نیست! ما از ابتدای فصل به این چیز‌ها عادت کرده‌ایم. خودتان دیده‌اید که ما ایستاده‌ایم و استوار در خدمتیم.

خبرنگار دوم نیز بالاخره سوال خودش را مطرح کرد و گفت: فلسفه فوتبال جواد نکونام و الگوریتمی که در ذهنش وجود دارد چیست؟ قاعدتاً یک‌سری‌ها آن را می‌پذیرند و یک‌سری نیز نمی‌پذیرند و یک‌سری بازی پرگل را دوست دارند و برخی نتیجه، برای شما کدام یک مهم‌تر است؟

در نهایت نیز پاسخ کوتاه و کنایه آمیز نکونام، با خنده‌های او و ترک نشست همراه بود.

در شرایطی که یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در نشست به میان صحبت‌های خبرنگار دوم آمده بود و می‌گفت این یک سوال دیگر شد، نکونام نیز در پاسخ به این اظهارات گفت: دو تیم با هم بازی می‌کنند... یک تیم بازی را برنده می‌شود... من دوست دارم که تیم من بازی را ببرد. فلسفه من این است!

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ورزش سه
مجله زندگی
ارسال نظر