دربی در ایستگاه آخر | اوسمار و نکونام برای نبرد سرنوشت‌ساز آماده می‌شوند

مسابقات هفته‌های پایانی لیگ برتر با فشردگی در جریان است و خیلی زود رسیدیم به ایستگاه بیست‌وششم. در این روز ۲مدعی اصلی قهرمانی یعنی استقلال و پرسپولیس که با فاصله یک امتیاز نسبت به هم در رده‌های اول و دوم قرار دارند، با ذوب‌آهن و نساجی پیکار می‌کنند.
دربی در ایستگاه آخر | اوسمار و نکونام برای نبرد سرنوشت‌ساز آماده می‌شوند
کد خبر : ۶۴۵۱۵

بعد از یک هفته ناامیدکننده، سرخابی‌ها باید اعاده حیثیت کنند و نشان بدهند لیاقت قهرمانی دارند.

مسابقات هفته‌های پایانی لیگ برتر با فشردگی در جریان است و خیلی زود رسیدیم به ایستگاه بیست‌وششم. در این روز ۲مدعی اصلی قهرمانی یعنی استقلال و پرسپولیس که با فاصله یک امتیاز نسبت به هم در رده‌های اول و دوم قرار دارند، با ذوب‌آهن و نساجی پیکار می‌کنند. این یک شعار نیست و همه اهالی جدی فوتبال می‌دانند که در هفته‌های پایانی هیچ مسابقه آسانی وجود ندارد. این دو دیدار هم دشواری‌های خاص خودشان را دارند، اما سرخابی‌های پایتخت بیش از هر چیز دیگری یک وظیفه جدی دارند؛ اینکه از نظر فنی از خودشان اعاده حیثیت کنند و بعد از نمایش‌های بسیار ناامیدکننده هفته گذشته، نشان بدهند لیاقت قهرمانی دارند.

هراس‌های اوسمار
پرسپولیس در قائمشهر کار بسیار دشواری برابر نساجی دارد. شاگردان ساکت الهامی با تمام توان برای بقا در لیگ برتر می‌جنگند و از قضا در ۲هفته گذشته هم پیروزی‌های درخشانی برابر تراکتور و ذوب‌آهن به‌دست آورده‌اند. این تیم قطعا در زمین خودش آسان باج نخواهد داد. هم‌اکنون و بعد از حذف از جام حذفی و توقف کم‌رمق مقابل سپاهان، تردید‌ها در مورد تیم اوسمار ویرا زیادشده و او آینده کاری‌اش را روی نیمکت پرسپولیس در خطر می‌بیند؛ بنابراین باید شاهد بی‌پرواترین نسخه پرسپولیس در قائمشهر باشیم؛ تیمی که امید عالیشاه، کاپیتان خود را هم در اختیار ندارد. سرخپوشان نیمی از ۱۲‌بازی بیرون از خانه این فصل خود را برده‌اند و بعد از ذوب‌آهن، بهترین تیم در مسابقات غیرخانگی به شمار می‌روند. اگر آنها نساجی را هم ببرند، ممکن است ارزشمندترین سوغات فصل‌شان را به تهران بیاورند، اما در عین حال این احتمال هم وجود دارد که ناکامی در قائمشهر به‌معنای پایان رویای قهرمانی قرمز‌ها باشد. در کنار همه اینها، پرسپولیس باید پوئن منحصربه‌فردش در نیم‌فصل دوم را دوباره نشان بدهد؛ خوب بازی‌کردن.

نگرانی‌های نکونام
جواد نکونام هم تا حدی شرایطی شبیه به اوسمار ویرا دارد. نمایش تیم او برابر تراکتور در تبریز واقعا خوب نبود و حتی چیزی نمانده بود میزبان بحران‌زده در دقایق پایانی با افزایش فشار، دروازه آبی‌ها را باز کند. خوب بازی‌نکردن استقلال در این فصل البته اتفاق تازه‌ای نبوده، اما آنچه شعله انتقادات را پایین نگه می‌دارد، صدرنشینی این تیم است؛ بنابراین نکونام به‌خوبی می‌داند بقا در رتبه اول برای او و تیمش جنبه استراتژیک دارد و درصورتی‌که این موقعیت از دست برود، منتقدان فرصتی بی‌نظیر برای اعتراض به‌دست خواهند آورد. مسئله مهم در مورد مسابقه امروز استقلال این است که آبی‌ها بعد از پایان بازی نساجی و پرسپولیس به مصاف حریف خود خواهند رفت. این یعنی اگر پرسپولیس بازی را برده باشد، استقلال باید با فشاری مضاعف مسابقه‌اش را استارت بزند. از سوی دیگر ذوب‌آهن همچنان که گفته شد صاحب بهترین آمار در مسابقات بیرون از خانه بوده. آنها در ۱۲‌مهمانی خود فقط یک‌بار بازنده بوده‌اند و ۲۳‌امتیاز به‌دست آورده‌اند؛ بنابراین با اعتمادبه‌نفس به مصاف میزبان بزرگ خود خواهند رفت. خلاصه که کار حسابی سخت است، فقط آرزو می‌کنیم کمی «فوتبال» ببینیم!

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر