نوازنده گیتار بیس جلوی نتانیاهو ایستاد

راجر واترز می‌گوید: دوباره اینجاییم. پیام‌های ویدیویی از دوستانم از دانشگاه نیوکاسل در لندن به دستم رسیده که دانشجویان درحال انجام اعتراضات بزرگی در سراسر انگلستان و دانشگاه‌های این کشور هستند.
نوازنده گیتار بیس جلوی نتانیاهو ایستاد
کد خبر : ۶۴۵۱۷

راجر واترز (خواننده و نوازنده گیتار بیس) چندی پیش طی یک پیام ویدیویی حمایت خود را از دانشجویان آمریکایی و انگلیسی معترض به اسرائیل نشان داده است.

راجر واترز که بار‌ها در سخنانی به حمایت از مردم بی‌دفاع غزه برآمده است، در آخرین پیام ویدیویی خود می‌گوید: «دوباره اینجاییم. پیام‌های ویدیویی از دوستانم از دانشگاه نیوکاسل در لندن به دستم رسیده که دانشجویان درحال انجام اعتراضات بزرگی در سراسر انگلستان و دانشگاه‌های این کشور هستند. خدا را شکر می‌کنم که این اتفاقات بالاخره در حال رخ دادن هستند. همیشه در سخنرانی‌هایم در دانشگاه‌ها گفته‌ام که این مبارزه بالاخره روزی به پیروزی می‌انجامد. ممکن است این اعتراضات تا چند روز دیگر و قطعا در آینده ادامه داشته باشند ولی فراموش نکنیم که این جنس از مبارزات اهمیت بسیاری دارند. بله ما بسیار به همه شما در سراسر انگلستان افتخار می‌کنیم. در نیویورک بررسی کرده‌اند که معترضان را دستگیر می‌کنند، دست‌هایشان را می‌بندند و به لحاظ فیزیکی به آنها آسیب می‌زنند ولی معترضان جایی نمی‌روند.

دانشگاه کلمبیا قلب و روح من با شما و جنگ شما برای آزادی است، نه فقط آزادی برای مردم فلسطین بلکه آزادی برای همه ما. این فرصت بزرگی است، فرصتی است که ما برمی‌خیزیم و می‌گوییم این یک شورش نیست. ما هیچ جا نمی‌رویم و می‌دانید چرا؟ زیرا برخلاف شما و نیرو‌های امنیتی‌تان ما به دموکراسی و نقش قانون حقیقی باور داریم؛ و بله آقای نتانیاهو! امیدواریم که شما را دستگیر کنند و پشت میله‌های زندان؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارید، بیندازند.

همچنین دانشجویان لانگ آیلند، شما هم خوب عمل می‌کنید و همین روند را ادامه دهید. دوستانم از شبکه ۱۲ خبر نیویورک قرار است یک گزارش خبری از اتفاقی که در دانشگاه‌ها در حال رخ دادن است و برخوردی که با معترضان می‌شود داشته باشند. البته این پوشش خبری قرار نیست شما را به ضدیهودیت متهم کند؛ چون الان خیلی‌ها درباره آن صحبت می‌کنند ولی اصلا بحث ضدیهود بودن نیست. حرف‌هایی که از دهن نتانیاهو درباره ضدیهود بودن معترض‌ها بیرون می‌آید، مزخرف است. همانطور که همیشه مزخرف بوده. من کار‌های کوچک خود را به عنوان فعال حقوق بشر ادامه می‌دهم؛ چون برای تمام مردم جهان در قلبم عشق دارم. تا آخر عمرم به این فعالیت‌های خودم ادامه می‌دهم تا زمانی که فلسطین از چنگال افرادی مثل نتانیاهو خلاص شود.»

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر