انفجار و آتش سوزی در حمام خانه | صاحبخانه با استفاده از بنزین در حمام راهی بیمارستان شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: حادثه انفجار در حمام منزل مسکونی، شامگاه دوشنبه، به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت اطلاع داده شد.
انفجار و آتش سوزی در حمام خانه | صاحبخانه با استفاده از بنزین در حمام راهی بیمارستان شد
کد خبر : ۶۴۵۷۰

رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت جزئیات حادثه انفجار حمام یک منزل مسکونی در رشت را اعلام کرد.

شهرام مومنی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: انفجار یک منزل مسکونی بر اثر استفاده از بنزین در حمام، صاحب خانه را راهی بیمارستان کرد.

مومنی اظهار کرد: حادثه انفجار در حمام منزل مسکونی، شامگاه دوشنبه، به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت اطلاع داده شد.

او افزود: سریعاً پنج آتش‌نشان به وسیله دو خودروی آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در پل طالشان خیابان شهید پوراسماعیلی اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت با اشاره به جزئیات این حادثه گفت: شستشوی قطعات فلزی به وسیله بنزین در حمام و روشن بودن بخاری در منزل مسکونی و در مجاورت و نزدیکی آن موجب بروز انفجار خفیف و آتش‌سوزی را فراهم داشت.

او با بیان اینکه مرد جوان در این حادثه دچار سوختگی از ناحیه دست و پا شد، ادامه داد: رسیدن گاز‌های متصاعد از بنزین به بخاری روشن و یا هر نوع منبع گرمایشی (آتش)، البته در فضای بسته، قطعاً موجبات بروز آتش سوزی و انفجار را فراهم خواهد کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت از اعزام مصدوم توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: استفاده یا حتی قرار دادن بنزین و دیگر موادی که سریع آتش می‌گیرند، در محیط‌های بسته یا حتی کارگاهی بسیار خطرناک و آتش‌افروز است؛ توصیه می‌شود در صورت لزوم بر استفاده از آن، این کار حتماً در فضا‌های کاملاً باز و با گردش هوای مطمئن انجام شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر