خبر بد جهانی | رکورد‌های گرما در جهان تمدید شد

سرویس تغییرات اقلیمی کوپرنیک اتحادیه اروپا اعلام کرد که دمای ماه گذشته در سطح جهان ۱.۵۸ درجه سانتی‌گراد بالاتر از میانگین تاریخی بوده و گرمترین ماه آوریل تاریخ ثبت شده است.
خبر بد جهانی | رکورد‌های گرما در جهان تمدید شد
کد خبر : ۶۴۷۷۸

جهان رکورد‌های گرما را برای یازدهمین ماه متوالی تمدید کرد.

به گزارش بلومبرگ، سرویس تغییرات اقلیمی کوپرنیک اتحادیه اروپا اعلام کرد که دمای ماه گذشته در سطح جهان ۱.۵۸ درجه سانتی‌گراد بالاتر از میانگین تاریخی بوده و گرمترین ماه آوریل تاریخ ثبت شده است.

آوریل یازدهمین ماه متوالی گرمای بی‌سابقه زمین بود وهوای گرمتر در سراسر آسیا و تابستانی گرمتر از حد معمول در اروپا پیش‌بینی می‌شود.

۱۲ ماه گذشته ۱.۶۱ درجه سانتی‌گراد بالاتر از دمای قبل از صنعتی‌شدن بوده که از آستانه ۱.۵ درجه سانتی‌گراد فراتر رفته است که سیاستگذاران و دانشمندان می‌گویند می‌تواند حیات روی کره زمین را تهدید کند.

کارلو بوونتمپو، مدیر سرویس تغییرات آب‌وهوایی کوپرنیک اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که تغییرات دمایی مرتبط با چرخه‌های طبیعی مانند ال‌نینو می‌آیند و می‌روند، انرژی اضافی به دام افتاده در اقیانوس و جو با افزایش غلظت گاز‌های گلخانه‌ای، دمای جهانی را به سمت رکورد‌های جدید سوق خواهد داد».

انتظار می‌رود که دمای هوا در سراسر اروپا تا آخر هفته افزایش یابد و اداره هواشناسی بریتانیا بالاترین حد ۲۶ درجه سانتی‌گراد را در بخش‌هایی از انگلیس پیش‌بینی کرده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل آب‌وهوا، مناطق شمالی نیز در حال گرم شدن هستند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر