تشدید بارش باران و وزش باد در این استان‌ها

روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش رخ می‌دهد.
تشدید بارش باران و وزش باد در این استان‌ها
کد خبر : ۶۴۷۸۳

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که در پنج روز آینده گستره بارشی در اکثر استان‌های کشور رخ خواهد داد.


براساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری، امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران همچنین ارتفاعات البرز در قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

 

روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش رخ می‌دهد.

روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت گستره بارش شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد.

روز‌های دوشنبه و سه شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) بارش در این مناطق تشدید می‌شود همچنین گستره بارش دوشنبه مناطقی از مرکز دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل شرقی دریای خزر و روز سه شنبه علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب را نیز فرا می‌گیرد.

براساس این گزارش، دمای هوا تا روز یکشنبه در نیمه غربی و از روز‌های شنبه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور به طور نسبی افزایش می‌یابد.

وزش باد شدید امروز و فردا پدیده غالب در شرق و جنوب شرق کشور است که موجب خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق به ویژه منطقه زابل می‌شود همچنین سرعت وزش باد روز دوشنبه در نیمه غربی و روز سه شنبه در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد یافت.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا ظهر روز شنبه مواج است.

براساس این گزارش، وضعیت هوای تهران در پنج روز آینده، صاف گاهی با وزش باد، کمی ابری و با بارش‌های پراکنده خواهد بود همچنین دمای هوا بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر