جزییات مهم درباره ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر

معاون پزشکی سازمان هلال احمر درباره ارائه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر با بیان اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته ارائه خدمات برای زائران در سطح یک و دو در هتل‌های مکه و بیمارستان هلال احمر مکه ارائه می‌شود، گفت: خدمات سطح بالاتر مانند جراحی در بیمارستان‌های عربستان انجام می‌شود.
جزییات مهم درباره ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر
کد خبر : ۶۴۷۹۳

معاون پزشکی سازمان هلال احمر جزییات ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر را تشریح کرد.

طاهر درودی درباره ارائه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر با بیان اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته ارائه خدمات برای زائران در سطح یک و دو در هتل‌های مکه و بیمارستان هلال احمر مکه ارائه می‌شود، اظهار کرد: خدمات سطح بالاتر مانند جراحی در بیمارستان‌های عربستان انجام می‌شود.

وی مطرح کرد: ما امسال با حضور ۱۶۰ همکار پزشک ارائه خدمات را دنبال می‌کنیم که در درمانگاه‌های شبانه روزی مشغول ارائه خدمت هستند. کادر ۲۰۰ نفره بیمارستانی نیز در مکه و مدینه به صورت شبانه روزی به زائران خدمت رسانی می‌کنند. تخصص‌های مختلف در بیمارستان‌ها وجود دارد. بخش بستری ۷۰ تخت خوابی بیمارستان مکه را داریم و بیمارستان صحرایی عرفات نیز در خدمت زائران است.

معاون پزشکی سازمان هلال احمر افزود: در دو سال گذشته به خاطر بحث کرونا طبق دستور العمل عربستان شرط سنی مطرح بود، اما امسال شرط سنی مطرح نیست و ممکن است یک فرد ۴۰ ساله با توانایی جسمی‌پایین منع سفر شود، اما به فرد ۷۰ ساله‌ای با توان جسمی مناسب اجازه سفر داده شود. توانایی جسمی‌برای ما ملاک است.

درودی در خصوص دارو‌های مورد نیاز بیان کرد: زائران باید در سفر حج داروی‌هایی را که مصرف می‌کنند، با خود به همراه داشته باشند. البته حواسشان به دارو‌های ممنوعه باشد.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر، دارو و تجهیزات مورد نیاز حج را تأمین کرده است.

درودی در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای تمامی زائران آرزوی سلامتی داریم و از آنها می‌خواهیم که دستورالعمل‌های ذکر شده در جلسات آموزشی را لحاظ کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر