هشدار به مسافران ایرانى تایلند | مجازات برخى جرائم تشدید شده است

سفارت ایران در تایلند اعلام کرد: بر اساس قوانین قضایی تایلند سرقت در شب و اثبات آن از طریق شهادت، اقرار و یا حصول علم قاضی بر مبنای مدارک ارائه شده با تشدید مجازات همراه بوده و مجازات آن شدیدتر از مجازات سرقت در روز تعیین شده است.
هشدار به مسافران ایرانى تایلند | مجازات برخى جرائم تشدید شده است
کد خبر : ۶۴۸۳۳

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند طی اطلاعیه‌ای نسبت به تشدید مجازات برخی جرائم به مسافران ایرانی هشدار داد.

سفارت کشورمان در تایلند در اطلاعیه‌ای خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین قضایی تایلند سرقت در شب و اثبات آن از طریق شهادت، اقرار و یا حصول علم قاضی بر مبنای مدارک ارائه شده با تشدید مجازات همراه بوده و مجازات آن شدیدتر از مجازات سرقت در روز تعیین شده است. این عوامل تشدید مجازات که در قانون قضایی تایلند به تفصیل بیان شده‌اند، شامل مواردی مانند سرقت از فروشگاه‌ها، اشخاص، سرقت از محل مسکونی و یا عدم پرداخت وجوه کالا‌های خریداری شده به طور عمدی و یا سهوی را شامل می‌شود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: این شرایط و عوامل بر اساس قانون محلی تعیین می‌شوند و در صورت وجود هر یک از این عوامل، متهم مشمول مجازاتی مانند طولانی‌تر شدن مراحل رسیدگی به پرونده، رسانه‌ای شدن موضوع، اخراج و قرار گرفتن در لیست سیاه و ممنوع الورود شدن فرد تا بیست سال، حبس طولانی‌تر و مجازات نقدی سنگین خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر