افغان‌ها با این ترفند در ایران خانه می‌خرند

در جدیدترین آمار‌هایی که به دست آوردم افغان‌ها با مطالعه کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران تمامی راه‌ها را برای حضور و اسکان و کسب درآمد از زمین بکری به نام ایران استفاده می‌کنند.
افغان‌ها با این ترفند در ایران خانه می‌خرند
کد خبر : ۶۴۹۳۳

هادی کسایی‌زاده (روزنامه‌نگار) از ترفند جدید خرید و فروش ملک و زمین توسط افغان‌ها در ایران سخن گفت: در جدیدترین آمار‌هایی که به دست آوردم افغان‌ها با مطالعه کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران تمامی راه‌ها را برای حضور و اسکان و کسب درآمد از زمین بکری به نام ایران استفاده می‌کنند.

 

ترفند جدید افغان‌ها برای خرید خانه در ایران

در قانون ثبت شرکت‌ها همه اعضای هیات مدیره می‌توانند خارجی باشند به شرط آنکه محل دفتر و فعالیت شرکت در ایران باشد. این بهترین راه برای دورزدن قانون منع خرید و فروش ملک و خانه توسط افغان هاست. فقط در یکی از شهر‌های سیستان و بلوچستان در ۲ ماه ۲۰۰ شرکت توسط افغان‌ها ثبت شده است. آنها به نام شرکت ملک و زمین و خانه خریداری می‌کنند تا از این راه تجارت و سود کنند.

در بخش هزینه زندانیان با توجه به حضور ۶ هزار زندانی افغان در زندان‌های ایران ۳۶۸ میلیارد تومان هزینه زندانیان از بودجه قوه‌قضائیه پرداخت می‌شود. آمار‌های رسمی خبر از اشغال پنج میلیون شغل از سوی افغان‌ها در کشور دارد که اگر میانگین حقوق آنها را ماهانه ۱۰ میلیون تومان محاسبه کنیم سالانه ۶۰۰ هزارمیلیارد تومان افغان‌ها از ایرانی‌ها حقوق دریافت کرده و بخش زیادی از آن را از کشور خارج می‌کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
ارسالی در
چرا جلوی این قضیه گرفته نمیشه اونوقت مردم خودشان عمل می کنند و پلیس نظاره گر خواهد بود.