خبر مهم برای دستفروشان | ساماندهی دست‌فروشان چهارراه ولی‌عصر در هفته جاری

شهردار منطقهٔ ۱۱ اعلام کرد: در هفتهٔ جاری ساماندهی دست‌فروشان چهارراه ولیعصر (عج) شروع می‌شود و ۱۲۰غرفه در فضای حدودا ۲هزارمتری در بازارچهٔ سرمد در نظر گرفته شده است.
خبر مهم برای دستفروشان | ساماندهی دست‌فروشان چهارراه ولی‌عصر در هفته جاری
کد خبر : ۶۵۰۰۹

شهردار منطقه ۱۱ تهران اعلام کرد: طرح تذکر لسانی و بازگشایی معبر از بساط گستری در چهارراه حضرت ولیعصر (عج) آغاز شده و تا ساماندهی کامل در بازارچه سرمد ادامه دارد.

سید محمد موسوی در توضیح بیشتر طرح شهرداری منطقه ۱۱ تهران گفت: همزمان با آغاز احداث حریم ملکی مجموعه تئاتر شهر طرح ساماندهی سد معبر نیز آغاز شده است و زمینی به متراژ حدودا هزار مترمربع از اموال شهرداری پس از تسطیح به جهت احداث غرفه و ساماندهی دست فروشان آماده شد.

 

اختصاص ۲۰۰ غرفه به دستفروشان چهارراه ولیعصر در بازارچه سرمد

وی با بیان اینکه زمین مذکور از اموال با ارزش شهرداری در این محدوده است که با هدف ساماندهی و رفع سد معبر و کمک به اقشار کم درآمد جامعه با مشارکت شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تدارک دیده شده است، اظهار کرد: حدودا ۲۰۰ غرفه در این زمین فراهم شده است و دستفروشان به منظور ساماندهی شناسایی و ثبت شده‌اند.

 

مطابق قانون موظف به ساماندهی و رفع سد معبر هستیم

موسوی خاطرنشان کرد: وضعیت سد معبر در محدوده حریم هنر و تئاتر شهر اصلا پذیرفته نیست و هنرمندان بسیاری نیز از وضع موجود گله‌مند هستند. ما ارتباط خوبی با هنرمندان مجموعه تئاتر شهر داریم و علاوه بر آن در دیدار‌های مردمی هم مکرراً شهروندان از وضعیت تردد به خصوص در ساعات عصرگاهی در این مسیر به دلیل ایجاد مزاحمت توسط بساط گستران گله‌مند هستند و ما مطابق قانون موظف به ساماندهی و رفع سد معبر هستیم.

 

جلوگیری و برخورد قانونی با هرگونه بساط گستری در معبر چهارراه ولیعصر 

وی همچنین گفت: طی سال گذشته چند نوبت طرح اجرا شد تا زمین و غرفه‌ها آماده شود و اکنون که شرایط فراهم است مدیریت شهری با همکاری شرکت شهربان و معبربان، نیروی انتظامی، دستگاه‌های نظارتی، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و عوامل اجرایی مدیریت شهری منطقه ۱۱ در ابتدا با تذکر لسانی طرح را مجدد از سر گرفته است و از حضور هرگونه بساط گستر در معبر به جد جلوگیری و برخورد قانونی می‌شود.

شهردار منطقه ۱۱ تهران تأکید کرد: در اجرای طرح ساماندهی سد معبر نیازمند همراهی شهروندان هستیم و هدف ما کمک به معیشت نیازمندان واقعی که دستفروشی می‌کنند است تا برخی دیگر که سودجو هستند و با تمامیت خواهی مانع احقاق حقوق شهروندی مردم می‌شوند، شناسایی شوند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر