خبر فوری درباره قیمت قبر رایگان | چمران : قبر مجانی برای « دفن فوری » است

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه قیمت قبر رایگان است، یادآور شد: این فضاسازی‌ها شکل گرفت و به رایگان بودن قیمت قبر اشاره نشده است. کسی که می‌خواهد پیش خرید کند باید رقم دو طبقه دیگر را بپردازد.
خبر فوری درباره قیمت قبر رایگان | چمران : قبر مجانی برای « دفن فوری » است
کد خبر : ۶۵۰۸۴

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قیمت قبر رایگان است، گفت: فضاسازی‌هایی شکل گرفته، اما به رایگان بودن قیمت قبر اشاره نشده است، کسی که می‌خواهد پیش خرید کُند باید رقم دو طبقه دیگر را بپردازد با این اقدام جدید تعداد قبور بیشتری قابل استفاده خواهد بود.
 
مهدی چمران روز سه شنبه در دویست و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه امروز گزارش حسابرس از تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ بودجه شهرداری قرائت خواهد شد، اظهار کرد: هم گزارش حسابرس و هم کمیسیون بودجه و هم تکالیف پس از این گزارش بررسی خواهد شد که باید به تصویب شورا برسد. همچنین لایحه خدمات قابل ارائه در مجموعه‌های تحت مدیریت شهرداری بررسی می‌شود.
 

وی با اشاره به جلسه اعضای شورا با معاونت حمل و نقل و ترافیک، ادامه داد: بنده جلسه‌ای نداشتم. کمیسیون حمل و نقل مرتبا با معاونت حمل و نقل جلسه برگزار می‌کند.
 
چمران با بیان اینکه اتمام عملیات پایانه شرق نزدیک است، افزود: باید اقدامات فروشگاه شهروند و اقداماتی از این قبیل صورت بگیرد. این فضا با چنین وسعتی جزئیات زیادی دارد که باید پیگیری شود.
 
وی افزود: مترو این پیشنهاد را مطرح کرده بود که خط ۳ از طریق گردنه قوچک به پایانه شرق برسد. این بحث‌ها مطرح است، اما از لحاظ برنامه‌ای و اجرایی عملیاتی نشده است. کاربری پایانه شرق سابق هم تجاری یا عمومی خواهد بود.
 
وی با اشاره به کاربری‌های تجاری و عمومی در پایانه شرق جدید نیز تصریح، کرد: این کاربری‌ها در طرح جامع دیده شده که هر چه زودتر باید عملیاتی شود.
 
مهدی چمران درباره دسترسی مترو به پایانه شرق هم گفت این موضوع از پیشتر در برنامه شهرداری بوده و، اما توصیه کردیم مترو از مسیر چهارراه گلوبندک تا بزرگراه بابایی و پایانه شرق امتداد یابد. این بحث‌ها مطرح است، اما هنوز عملیاتی نشده است.
 
وی درباره میدان ونک نیز تاکید کرد: هنوز نقشه‌های طرح میدان ونک ارائه نشده و پس از بررسی‌ها در شهرداری به شورا ارائه می‌شود.
 
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه قیمت قبر رایگان است، یادآور شد: این فضاسازی‌ها شکل گرفت و به رایگان بودن قیمت قبر اشاره نشده است. کسی که می‌خواهد پیش خرید کند باید رقم دو طبقه دیگر را بپردازد. ممکن است تا ۲۰ سال کسی که قبر را رزرو کرده دفن نشود و اینگونه بهشت زهرا (س) جا دارد، اما در واقع ندارد. با این اقدام جدید تعداد قبور بیشتری قابل استفاده خواهد بود و با این سیاست می‌توان از پر شدن ظرفیت جلوگیری کرد

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر