عکس دیدنی از خانواده علی پروین | شباهت در این خانواده خیره کننده است

تصویر علی پروین به همراه دخترانش که به تازگی منتشر شده است.
عکس دیدنی از خانواده علی پروین | شباهت در این خانواده خیره کننده است
کد خبر : ۶۵۱۹۱

تصویر علی پروین به همراه دخترانش که به تازگی منتشر شده است:

زندگی شخصی علی پروین و علاقه به فوتبال از کودکی
علی پروین در روز سوم مهر ۱۳۲۵ در تهران، محله بازار، کوچه غریبان به دنیا آمد. او پنجمین فرزند یک خانواده پرجمعیت ده نفره است. علی پروین در یکی از کوچه‌های بازار قدیمی تهران به دنیا آمده است. کوچه‌ای که علی پروین در آن چشم به دنیا گشود، «غریبان» نام داشت.

علاقه پروین به فوتبال از همان سال‌های کودکی شکل گرفت. در همان سال‌ها خانواده اش به محله دولاب (خیابان عارف) نقل مکان کردند. این جابجایی در افزایش علاقه او به فوتبال تاثیر بسزایی داشت، زیرا محله دولاب به خاطر داشتن زمین‌های خاکی فراوان مثل زمین نادر، زمین منبع، زمین عارف و… مورد توجه علاقه‌مندان به فوتبال بود.

وی در مهرماه ۱۳۳۲ وارد دبستان شد و از مدرسه توحید، تحصیل را آغاز کرد ولی علاقه شدید او به فوتبال مانع پیشرفت او در زمینه درسی شد.

 

شروع جدی فوتبال علی پروین در نوجوانی
پروین فوتبال را به طور جدی از دوازده سالگی و از زمین عارف واقع در خیابان ۱۷ شهریور و محلات شیوا و غیاثی آغاز کرد. اولین تیمی که او به عضویت آن درآمد تیم عارف بود که با همت و تلاش جعفر بیگی تاسیس شده بود. پروین در جوانی به تیم البرز که در واقع تیم دسته دوم باشگاه کیان بود پیوست؛ تیمی که توسط علی الهی و داود معروف اداره می‌شد.

درخشش او و بازی‌های قابل قبولش باعث شد تا در سال ۱۳۳۴ به تیم کیان – که آن زمان منصور امیرآصفی را به عنوان مربی و بازیکنانی نظیر پرویز قلیچ خانی، گودرز حبیبی وعزت جانملکی را در اختیار داشت بپیوندد. وی دو سال در باشگاه کیان عضویت داشت.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر