شاهدان عینی هلی‌کوپتر رییس جمهور: هلی‌کوپتر صدای معمولی نمی‌داد! | از آن عکس گرفتیم!

چند نفر از نیرو‌های مس سونگون به مشاور مدیرعامل در ایمنی معدن مس سونگون گفتند: دیدیم که سه هلی‌کوپتر رفتند، اما دو تا برگشتند. یکی از آنها صدای عادی نمی‌داد. از آخرین لحظه‌های آن هم عکس گرفتیم!
شاهدان عینی هلی‌کوپتر رییس جمهور: هلی‌کوپتر صدای معمولی نمی‌داد! | از آن عکس گرفتیم!
کد خبر : ۶۵۴۷۰

روزنامه هم‌میهن با امدادگران درباره ۱۵ ساعتی که به پیدا شدن بالگرد حامل رئیس‌جمهوری و همراهانش رسید، گفتگو کرده است.

مهدی خدایی، مسئول تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی:

بیش از ۵۰ تیم عملیاتی از استان آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار به‌صورت تیم‌های ۵ نفره از تمام ارگان‌های امدادی و نظامی در منطقه حضور داشتند، اما منطقه از نظر پوشش گیاهی و جانوری بسیار وضعیت پیچیده‌ای دارد، جنگل‌های ارسباران، محل زندگی حیوانات وحشی مثل خرس، گراز، گرگ، شغال و... است و در کنار همه اینها همیشه در وضعیت مه‌آلودگی و بارندگی قرار دارد. چندسال پیش هم، یک هلی‌کوپتر نظامی در این منطقه سقوط کرده بود که دلیل اصلی آن هم وجود مه شدید در این منطقه بود.
حدود ساعت ۷ و ۵ دقیقه صبح دوشنبه، به لاشه هواپیما رسیدیم، پیکر‌ها هم در کنار هلی‌کوپتر بودند، یعنی به فاصله دورتری نیفتاده بودند. اغلب هم دچار سوختگی شده بودند. پیکر‌ها بعد از پیدا شدن، در کیسه جسد قرار گرفتند و با بسکت به‌صورت زمینی به معدن منتقل شدند. حتی زمانی که پیکر‌ها در حال انتقال بودند هم منطقه مه‌آلود بود.
از ابتدا مشخص نبود که هلی‌کوپتر کجا سقوط کرده، حتی اگر دود ناشی از آتش‌سوزی هم بلند شده باشد، باز هم به‌دلیل مه‌آلودگی منطقه، نمی‌شد آن را تشخیص داد. اصلاً امکان دید وجود نداشت، نزدیکترین روستا به محل حادثه، خوینه‌رود بود. اهالی صدای کوبیده‌شدن در منطقه را شنیده بودند، اما نمی‌دانستند چه اتفاقی افتاده است.
محمد عبداللهیان، مشاور مدیرعامل در ایمنی معدن مس سونگون:

چند نفر از نیرو‌های مس سونگون می‌گفتند، دیدیم که سه هلی‌کوپتر رفت، اما دو تا برگشت. یکی از آنها صدای هلی‌کوپتر معمولی نمی‌داد. از آخرین لحظه‌های آن هم عکس گرفتیم و مسیری را که رفته بود، دیدیم.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر