خبر خوش برای معلمان | کمک میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

در لایحه بودجه ۱۴۰۳، مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بابت کمک به صندوق ذخیره فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده که در صورت تصویب اساس نامه به این وزارتخانه اختصاص داده خواهد شد.
خبر خوش برای معلمان | کمک میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان
کد خبر : ۶۵۷۱۸

صندوق ذخیره فرهنگیان یک اطلاعیه جدید صادر کرد. جزئیات کمک ۱۷ میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد. سهم ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان به شکل درصد سهم هر عضو از ارزش مالکانه صندوق محاسبه شده است. فرهنگیان می‌توانند صورتحساب ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان را آنلاین مشاهده کنند.

هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از تخصیص سود ۳۵ هزار میلیارد ریالی صندوق در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به اعضای این صندوق، خبر داد.

کمک ۱۷ میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از تخصیص سود ۳۵ هزار میلیارد ریالی صندوق در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به اعضای این صندوق، خبر داد.

 براساس حکم قانونی تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان دولت موظف است معادل مجموع سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان کمک کند. در جدول شماره ۷ لایحه بودجه ۱۴۰۳، مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بابت کمک به صندوق ذخیره فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده که در صورت تصویب اساس نامه به این وزارتخانه اختصاص داده خواهد شد.

صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی متعلق به فرهنگیان کشور است، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت در آن را پذیرفته اند باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را (تا پنج درصد) به حساب صندوق واریز کنند. دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سال مربوطه منظور و پرداخت نماید.

چندی پیش وزیر آموزش و پرورش از یک اتفاق بی سابقه در طول تاریخ فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: «سود خالص صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مبلغ ۴۹ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ، ۳۵ هزار میلیارد ریال به فرهنگیان عضو صندوق تخصیص داده می‌شود که نسبت به دوره مالی مشابه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.»

مجمع سالیانه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور اعضای هیات‌امنا، هیات‌مدیره و مدیرعامل صندوق و به ریاست وزیر آموزش و پرورش و رییس هیات امنا برگزار شد و صورت‌های مالی صندوق نیز به تصویب رسید.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر