دستگیری مردی که ۲۰ سال قبل همسر خود را به قتل رساند | ماجرا چه بود؟

مردی که زنش را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود و ماجرا را برای پدرزنش تعریف کرده بود بعد از ۲۰ سال دستگیر شد.
دستگیری مردی که ۲۰ سال قبل همسر خود را به قتل رساند | ماجرا چه بود؟
کد خبر : ۶۵۹۶۸

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که ۲۰ سال قبل همسر خود را به قتل رسانده و مخفیانه به سوئد فرار کرده بود، خبرداد.
سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اواخر سال ۱۳۸۲، کشف جسد زن جوانی در خانه‌اش در شهرستان‌های اطراف کرمانشاه به پلیس گزارش داده شد که با اعلام این خبر تیم جنایی راهی محل حادثه شده و با جسدی مواجه شدند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود. تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت که مقتوله به‌خاطر اختلافات شخصی به‌دست شوهرش به قتل رسیده است و عامل این جنایت قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته است.

وی ادامه داد: اقدامات اطلاعاتی نیز نشان داد؛ مرد جنایتکار کشور را به‌صورت قاچاقی ترک کرده و قبل از اینکه دست به مهاجرت غیرقانونی بزند با پدر زنش تماس گرفته و به‌صورت ضمنی تأیید کرده که مقتول را به قتل رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه ۲۰ سال از ارتکاب جنایت و فرار متهم از ایران گذشته بود، گفت: سرانجام اواخر اردیبهشت ماه، مأموران فرودگاه امام خمینی (ره) هنگام ورود مسافران کشور سوئد به ایران، متوجه حضور مرد مشکوکی شدند که اخیراً به‌خاطر ارتکاب جرم از آن کشور اخراج شده و به ایران برگشته بود. مأموران هنگامی که مشخصات مرد میانسال را در سیستم پلیس وارد کردند متوجه شدند که وی همان متهمی است که در سال ۸۲ همسرش را به قتل رسانده و متواری شده است.
ولی‌پور گودرزی اضافه کرد:‌همین موضوع کافی بود تا متهم توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شود. در همین راستا نیز متهم هدف بازجویی قرار گرفت و در جریان تحقیقات ابتدایی به ماموران گفت که پس از این ارتکاب قتل ترسیده به‌خاطر همین موضوع کشور را شبانه ترک کرده و به سوئد رفته است. در آنجا مجدداً ازدواج کرده و کار‌های متفرقه‌ای از جمله خلاف انجام داده تا اینکه توسط پلیس دستگیر شده و نهایتاً پس از سال‌ها زندگی در سوئد از این کشور اخراج شده و به ایران بازگشته است.
وی افزود: با صدور قرار عدم‌صلاحیت از سوی مرجع قضایی، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده به دادسرای کرمانشاه اعزام شد و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر