قیمت «کفن» هم لاکچری شد! مردن هم پول می‌خواهد!

متصدی غرفه فروش بهشت زهرا قیمت کفن را اعلام کرد: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان!
قیمت «کفن» هم لاکچری شد! مردن هم پول می‌خواهد!
کد خبر : ۶۶۰۳۹

مبلغ "کفن" را که از متصدی غرفه فروش بهشت زهرا پرسیدم؛ پاسخ، شوکه‌کننده بود: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان! فروشنده به نوشته‌ای روی دیوار هم اشاره می‌کند که روی آن نوشته شده: "لطفاً هزینه‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان را کارت به کارت کنید به نام آرش خال! "

تسنیم در گزارشی نوشت: در مسیر حرکت به بهشت زهرا (س) برای انجام کار‌های اداری کفن و دفن یکی از بستگان، روایتی از امیرالمؤمنین (ع) را مرور می‌کنم، آنجا که فرمودند؛ "در شگفتم از کسی که مرگ را فراموش می‌کند در حالی که مردگان را می‌بیند. "

خاطراتم با آن عزیز سفر کرده به یادم می‌آید و بی‌اختیار اشک می‌ریزم تا اینکه در سالن عروجیان، شروع به انجام کار‌های اداری مربوط به خرید قبر، کفن و دفن و انجام تشریفات مربوطه دیگر مثل اقامه نماز میت و رزرو آمبولانس، اکو و مداح و ... می‌شوم.

شلوغی سالن و تعدد مراجعان با توجه به سیستماتیک شدن روند امور در مجمع عروجیان بهشت زهرای تهران، دردسرساز نیست و مباشرانی که برای افراد مراجعه‌کننده در نظر گرفته می‌شوند، آنقدر بر امور تسلط دارند که کار‌ها بی‌نگرانی و در بهترین زمان ممکن انجام شود.

یکی از این مباشران قدم به قدم همراهی‌ام می‌کند تا کار با دقت و سرعت و بدون اشکال پیش برود. هر از چند گاهی صدایم می‌زند و پشت باجه‌ای می‌برد و توضیح می‌دهد که چه کار کنم. گاهی هر فیشی به دستم می‌دهد تا در باجه‌های ویژه‌ای که در بخش اداری سالن عروجیان تعبیه شده‌اند، واریزشان کنم.

در یکی از راهنمایی‌هایش، می‌گوید که بیرون از سالن بروم و از اتاقک کوچک کنار سالن، "کفن و ترمه و پارچه سیاه" تهیه کنم.

درخواستم را به متصدی می‌گویم و او بسته آماده شامل موارد گفته شده را به من تحویل می‌دهد. وقتی کارت بانکی‌ام را می‌دهد، به نوشته‌ای روی دیوار اشاره می‌کند که روی آن نوشته شده: "لطفاً هزینه‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان را کارت به کارت کنید! "

پیش خودم فکر کردم مگر قیمت این چند متر پارچه سفید به عنوان کفن چقدر است که بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان خواهد شد! مبلغ را پرسیدم که پاسخ، شوکه‌کننده بود: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان!

لابد فرد متصدی این غرفه فروش کفن بهشت زهرا از صورتم تعجبم را دید که گفت: "قیمت‌ها همین است! از بیرون هم می‌توانید تهیه کنید و اجباری به خرید از اینجا ندارید! ".

اما مگر می‌شود در این فرصت اندک که میهمانان مراسم تشییع و تدفین در حال رسیدن به بهشت زهرا (س) هستند، رفت و از بیرون کفن تهیه کرد؟

چانه نمی‌زنم و شماره کارت متصدی و فروشنده کفن را می‌گیرم تا پول را از طریق نرم‌افزار‌های موبایلی واریز کنم.

در ادامه تصویر فیش واریزی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی بابت خرید کفن از فروشگاه اختصاصی مجتمع عروجیان بهشت زهرای تهران به نام صاحب حساب "آرش خال" آمده است:
طی سالیان اخیر سازمان بهشت زهرای تهران و مجتمع عروجیان شاهد تغییراتی در راس مدیریت خود بوده و "سعید خال" به‌عنوان مدیرعامل سازمان بهشت زهرا پس از ۴ سال جای خود به سعید غضنفری داد و هم‌اکنون "جواد تاجیک" به عنوان مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در حال خدمت است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر