هشدار زرد هواشناسی | دمای این استان 50 درجه می شود!

طبق اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به زودی شاهد افزایش محسوس دما و رسیدن به آستانه ۵۰ درجه در برخی نقاط استان خواهیم بود.
هشدار زرد هواشناسی | دمای این استان 50 درجه می شود!
کد خبر : ۶۶۰۶۲

مهرداد حسن زاده با بیان اینکه اوج این سامانه از ظهر پنجشنبه ۱۰خرداد تا بعد از ظهر یکشنبه ۱۳ خرداد است، اضافه کرد: بر این اساس افزایش دما و گرم شدن مناطقی از استان هرمزگان به اوج خود می‌رسد.

به گفته وی، این افزایش دما در شهرستان‌های بستک، پارسیان، رودان، میناب و برخی نقاط مرکزی و شمالی هرمزگان خواهد بود و این دما در برخی مناطق دیگر از جمله بندرعباس، بندرلنگه، خمیر، حاجی آباد، بشاگرد، سیریک، جاسک، جزیره کیش، جزیره لاوان، جزیره سیری، بوموسی، قشم، تنب بزرگ و هشت‌بندی قابل لمس خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه بر این اثر این سامانه احتمال افزایش مصرف حامل‌های انرژی، گرمازدگی، آسیب به محصولات کشاورزی، ایجاد تنش دمایی در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و همچنین احتمال افزایش ظرفیت آتش‌سوزی در باغات و مراتع وجود دارد، به شهروندان توصیه کرد که از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز و از تردد‌های غیرضروری از حوالی ظهر تا اوایل غروب پیشگیری کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر