خبر فوری برای مسافران | زمان قطعی یکطرفه شدن جاده محبوب شمالی مشخص شد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات آخر هفته را تشریح کرد.
خبر فوری برای مسافران | زمان قطعی یکطرفه شدن جاده محبوب شمالی مشخص شد
کد خبر : ۶۶۱۱۴

از چهارشنبه ۹ خرداد تا شنبه ۱۲ خردادماه، محدودیت‌های ترافیکی در برخی از جاده‌های کشور اجرا می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات آخر هفته را تشریح کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در تشریح محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات آخر هفته گفت: از چهارشنبه ۹ خرداد تا شنبه ۱۲ خردادماه، محدودیت‌های ترافیکی در برخی از جاده‌های کشور اجرا می‌شود و بر این اساس از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه تا ساعت شش صبح شنبه، تردد موتورسیکلت در محور‌های کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران- سمنان، سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است. البته به این نکته باید توجه کرد که تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با بیان اینکه در محور کرج-چالوس همچنان تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس ممنوع است؛ ادامه داد: بر اساس اطلاعیه پلیس راهور، از روز جمعه یازدهم خرداد ماه، محدودیت‌های ترددی برای انواع وسایل نقلیه در این محور اجرا می‌شود و بر این اساس از ساعت ۱۵ در آزادراه تهران ـ شمال، برای تردد خودرو‌ها به مقصد چالوس محدودیت تردد ایجاد می‌شود. همچنین از ساعت ۱۶ در ابتدای پل زنگوله یا همان انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس، انسداد کامل صورت می‌گیرد.

وی در تشریح ادامه محدودیت‌های این محور افزود: از ساعت ۱۸ از مسیر مرزن آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) محدودیت یک‌طرفه اجرا می‌شود. همچنین از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه می‌شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که در صورت کم حجم بودن ترافیک محور، اتمام طرح یک‌طرفه زودتر از زمان اعلامی اجرا خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: البته تردد از مسیر جاده قدیم کرج ـ چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد است، اما تردد خودرو‌هایی که قصد عزیمت به چالوس در روز‌های اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت ۱۲ از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.

شیرانی با اشاره به محدودیت‌های تردد در جاده هراز نیز گفت:تردد کلیه تریلر‌ها از این محور ممنوع است، اما تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه نهم خرداد ماه و همچنین از ساعت شش تا ۲۴ روز‌های پنجشنبه دهم و جمعه یازدهم ممنوع است.

وی افزود:در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه، محدودیت یک طرفه مقطعی روز جمعه یازدهم خرداد ماه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: رانندگان و مسافران می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی با شماره‌های ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس بگیرند تا با اطلاع از شرایط حاکم بر جاده‌ها بهترین زمان و مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر