این رژیم غذایی شما را از تنبلی نجات می‌دهد

اگر شما هم در طول روز احساس خمودگی و تنبلی می‌کنید و گرمای تابستان همه انرژیتان را می‌گیرد، به جای اینکه به رختخواب پناه ببرید از این راه حل استفاده کنید!
این رژیم غذایی شما را از تنبلی نجات می‌دهد
کد خبر : ۶۶۱۵۵

 با ایجاد تغییرات هوشمندانه در رژیم غذایی خود، می‌توانید سطح انرژی خود را بالا نگه دارید و بر موج گرما غلبه کنید. دکتر Srikanth HS، دستیار ارشد پزشکی در موسسه Jindal Naturecure، فاش کرد که چگونه یک تغییر استراتژیک در رژیم غذایی می‌تواند سلاح مخفی شما در برابر خستگی باشد.
بدن ما در گرمای تابستان اضافه کار می‌کند. برای حفظ دمای داخلی بدن، متابولیسم شما افزایش یافته و انرژی بیشتری می‌سوزاند. دکتر سریکانث توضیح داد که عرق کردن، که برای خنک کردن بدن ضروری است، منجر به از دست دادن مایعات و اختلال در تعادل الکترولیت شما می‌شود.

اگر فعالیت‌هایی مانند ورزش یا صرفاً فعال‌تر بودن در هوای گرم‌تر را اضافه کنید، ذخایر انرژی شما حتی سریع‌تر از بین می‌رود. وی افزود: در طول موج گرما، این اثر تشدید می‌شود و برای مقابله با دمای شدید به انرژی بیشتری نیاز دارد.

سوخت‌رسانی به بدن برای عملکرد مطلوب
کلید پرانرژی ماندن در تغذیه استراتژیک نهفته است. رژیم غذایی شما در روز‌های گرم باید این شامل مواد غذایی باشد:

هیدراتاسیون: میوه‌ها و سبزیجاتی مانند خیار، هندوانه و توت فرنگی نیروگاه‌های غنی از آب هستند. آنها به جبران مایعات از دست رفته در اثر تعریق کمک می‌کنند و شما را هیدراته نگه می‌دارند.

افزایش قدرت الکترولیت: تعریق باعث کاهش الکترولیت‌هایی مانند پتاسیم و سدیم می‌شود. موز، آب نارگیل و سایر غذا‌های غنی از الکترولیت به بازیابی این مواد معدنی و حفظ عملکرد مناسب ماهیچه‌ها کمک می‌کنند.

تقویت انرژی طولانی مدت: کربوهیدرات‌های پیچیده که در غلات کامل، حبوبات و سیب زمینی شیرین یافت می‌شوند، انرژی پایدار را تامین می‌کنند. آنها به آرامی هضم می‌شوند و از افت انرژی وحشتناکی که کربوهیدرات‌های ساده می‌توانند ایجاد کنند، جلوگیری می‌کنند.

عضله سازها: منابع پروتئین بدون چربی مانند حبوبات و توفو برای ترمیم و ریکاوری ماهیچه ها، به ویژه پس از فعالیت بدنی، حیاتی هستند.

انرژی خود را با این سوپرغذا‌ها شارژ کنید
دکتر سریکانث خوردن این غذا‌ها را برای تامین انرژی در تابستان توصیه کرد:

کربوهیدرات‌های پیچیده: غلات کامل، جو، و سیب زمینی شیرین (انرژی پایدار)

پروتئین بدون چربی: حبوبات (ترمیم عضلات و تولید انرژی)

غذا‌های غنی از آهن: اسفناج، عدس (بهبود اکسیژن‌رسانی، مبارزه با خستگی)

اسید‌های چرب امگا ۳: گردو، دانه کتان (عملکرد شناختی و انرژی پایدار)

با استفاده از این نکات غذایی، می‌توانید رژیم غذایی تابستانی خود را به یک نیروگاه انرژی تبدیل کنید. به یاد داشته باشید، یک رویکرد سالم و متعادل، غنی از مواد مغذی متراکم و مواد غذایی آبرسان، بدن شما را قادر می‌سازد تا سوخت را به طور موثر بسوزاند و گرما را غلبه کند!

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر