اگر اشتباهی جریمه شدید این کار را انجام دهید + جزییات

راننده‌ها، به‌ویژه آنها که خیلی هم قوانین راهنمایی و رانندگی را جدی نمی‌گیرند، خوب می‌دانند که این‌روزها در همه خیابان‌ها و اتوبان‌ها دوربین‌هایی توسط پلیس نصب شده که اگر بخواهند تخلف کنند، باید جریمه‌اش را هم بپردازند.
اگر اشتباهی جریمه شدید این کار را انجام دهید + جزییات
کد خبر : ۶۶۱۸۵

همشهری آنلاین نوشت: راننده‌ها، به‌ویژه آنها که خیلی هم قوانین راهنمایی و رانندگی را جدی نمی‌گیرند، خوب می‌دانند که این‌روز‌ها در همه خیابان‌ها و اتوبان‌ها دوربین‌هایی توسط پلیس نصب شده که اگر بخواهند تخلف کنند، باید جریمه‌اش را هم بپردازند.

اما جالب است بدانید که این دوربین‌ها به‌گفته معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، در حدود ۵ درصد خطا دارند. البته خطای دوربین‌ها به این معنی نیست که شما قانون را دور بزنید و دوربین این تخلفات را ثبت نکند، برعکس ممکن است شما اصلا تخلفی نکرده باشید، اما پیامک جریمه‌شدن برایتان ارسال شود.

بله، درست است، خطای دوربین‌ها، جریمه‌های اشتباهی است. اما نگران نباشید، پلیس برای این مورد هم تدبیری اندیشیده و برای اینکه هیچ حقی از کسی زایل نشود، مرکز خدمات ترافیکی و مرکز اجرائیات را راه‌اندازی کرده که در آن امکان اعتراض به جریمه‌ها وجود دارد.

در واقع اگر اشتباهی جریمه شدید، می‌توانید به این مرکز اجرائیات مراجعه کرده و اعتراض خودتان را ثبت کنید تا به آن رسیدگی شود. این مراکز در مناطق ۸، ۱۴، ۱۶، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ قرار دارند و با یک جست‌وجوی کوتاه در اینترنت می‌توانید نشانی هرکدام را به‌راحتی پیدا کنید.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر