خبر مهم | بازنشستگان برای دریافت این خدمات عجله کنند + جزییات

شرکت «بیمه ملت» درحالی برنده مناقصه ارائه خدمت بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری برای سال ۱۴۰۳ شده است که پیش از این شرکت آتیه‌سازان حافظ سال‌ها ارائه خدمات بیمه تکمیلی به بازنشستگان را بر عهده داشت.
خبر مهم | بازنشستگان برای دریافت این خدمات عجله کنند + جزییات
کد خبر : ۶۶۲۱۱

اما براساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری و طبق نامه کمیسیون معاملات این صندوق، «شرکت بیمه ملت» به عنوان برنده مناقصه عمومی بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ اعلام شده است و در این راستا، بازنشستگان و وظیفه‌بگیران متقاضی این خدمت می‌توانند برای ثبت آنلاین «درخواست برقراری و انصراف» از اول خردادماه به مدت سه ماه تا ۳۱ مردادماه طبق سنوات گذشته اقدام کنند.

براین اساس، بازنشستگان می‌توانند در دوره زمانی مشخص شده با ورود به سامانه ثبت‌نام آنلاین که به صورت لینک ثابت در صفحه اصلی سایت اطلاع‌رسانی (cspf.ir) و همچنین درگاه خدمات الکترونیک صندوق (eservices.cspf.ir) فعال می‌شود، اقدام کنند.

اطلاعات تکمیلی و زمان پذیرش اسناد درمانی مربوط به سال ۱۴۰۳ متعاقباً به اطلاع بازنشستگان خواهد رسید.
بازنشستگان کارگری از پرداخت مبالغ سنگین برای درمان انتقاد دارند.

هر ماه دو درصد از مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بابت حق درمان کسر می‌شود؛ در عین حال، «نه/بیست و هفتم» از حق بیمه زمان اشتغال کارگران در صندوق درمان تامین اجتماعی ذخیره می‌شود با این حال بازنشستگان نیازمند عضویت در بیمه تکمیلی درمان و پرداخت هزینه برای آن هستند. این در حالیست که به گفته فریدون نیکوفرد، فعال صنفی بازنشستگان کارگری شوش، ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی بر ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان تاکید دارد.
او اضافه کرد: بایستی صفر تا صد خدمات درمانی بازنشستگان رایگان ارائه شود و نیازی به بیمه تکمیلی نباشد؛ یکی از خواسته‌های اصلی بازنشستگان امروز اجرای ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی است.

نیکوفرد با بیان اینکه مشخص نیست سی سال هزینه‌پردازی برای درمان کجا صرف می‌شود؛ گفت: نه تنها خدمات درمانی بازنشستگان پولی است بلکه در زمینه مراکز ملکی تامین اجتماعی نیز کمبود داریم؛ در شهرستان شوش، فقط یک درمانگاه ساده تامین اجتماعی داریم که مدتهاست درخواست کرده‌ایم آن را به پلی کلینیک تبدیل کنند. به این درخواست پاسخی نداده‌اند.

به گفته این بازنشسته، یک مستمری بگیر نباید برای برخورداری از خدمات رایگان مرکز ملکی از شهر محل سکونت خود صد‌ها کیلومتر مسافرت کند. خدمات درمانی باید در دسترس و کاملاً رایگان باشد.

او تاکید کرد: اگر تامین اجتماعی مدعی عمل به قانون است باید ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی را بی‌کم و کاست اجرا کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر