۳ منطقه پایتخت در وضعیت نارنجی امروز ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

کیفیت هوای پایتخت در روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد ماه همچنان در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.
۳ منطقه پایتخت در وضعیت نارنجی امروز ۱۵ خرداد ۱۴۰۳
کد خبر : ۶۶۵۹۱

هوای شهر تهران امروز در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد
 کیفیت هوای پایتخت در روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد ماه همچنان در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز بر روی عدد ۸۱ و در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد همچنین در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد ۸۳ در شرایط سالم بود.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ایستگاه پاسداران (منطقه ۳)، شهرداری (منطقه ۱۵) و شهرری (منطقه ۲۰) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های سنی حساس) و بقیه مناطق در وضعیت سالم قرار دارد.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و ۶۸ روز هم هوای سالم و سه روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس استنشاق کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایرنا
مجله زندگی
ارسال نظر